آسیااخبارجهانجهان اسلامعراقهيئت ها و شعائر حسينى

بخش شعایر و موکب‌های حسینی جشنواره فاطمیه را پایان داد

بخش شعایر و موکب‌‌های حسینی وابسته به دو آستان مقدس حسینی و عباسی پانزدهمین جشنواره سالانه فاطمیه را به پایان رساند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ بخش شعایر و موکب‌‌های حسینی وابسته به دو آستان قدس حسینی و عباسی پانزدهمین جشنواره سالانه فاطمیه را که پیش از تاریخ روایت دوم شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها آغاز شده و تا سالروز روایت سوم برابر با سیزدهم جمادی الاخر ادامه یافته بود به پایان رساند.

این جشنواره هرساله در بین الحرمین برای گرامیداشت یکی از بزرگترین مصیبت‌های وارده به خاندان نبوی یعنی شهادت پاره تن حضرت رسول صلّى الله عليه وآله، فاطمه زهرا سلام الله علیها برگزار می‌شود.

غرفه های این جشنواره از ساعات اولیه صبح تا پایان شب با استقبال گسترده روبرو بود و از مهم‌ترین بخش‌هایی که با استقبال روبرو شد (پانورامای) تاریخی بود که زندگانی و مظلومیت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها را به تصویر می‌کشید و متشکل از تصاویر نصب شده روی دیوارها بود که هر یک از آنها یک واقعه تاریخی مشخصی را نشان می‌داد؛ از جمله خانه حضرت زهرا سلام الله علیها درخت اراک (مسواک) كه حضرت زهرا در زير سايه آن مى‌نشست و بر سوگ پدر گرامیشان مى‌گريستند، تشییع و دفن حضرت زهرا سلام الله علیها. همچنین مکانی به مصیبت سوزاندن خانه و شهادت آن حضرت سلام الله علیها اختصاص یافته بود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا