آمریکااخبارجهانجهان اسلام

شناسایی ۳۵ مؤسسه حامی اسلام‌ستیزی در آمریکا

ملیون ها مسلمان در ایالات متحده آمریکا زندگی می کنند. هزاران مسجد، حسینیه و موسسه فرهنگی نیز در ایالت ها و شهرهای مختلف آمریکا، وجود دارد که به فعالیت خود آزادانه عمل می کنند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ اما از سوی دیگر همواره مسلمانان آمریکا، از سوی افراط گرایان، نژاد پرست ها و برخی گروه های ضد اسلامی، مورد آزار و اذیت قرار گرفته و زیر فشار هستند. بر همین اساس برخی نهادهای اسلامی تصمیم گرفته اند، در راستای مقابله با این حوادث، گام بردارند.

شورای روابط آمریکایی-اسلامی، قصد دارد آخرین گزارش اسلام‌هراسی خود را منتشر کند که در آن ۳۵ مؤسسه و بنیاد بزرگ حامی اسلام‌ستیزی شناسایی شده‌اند.

این گزارش با عنوان «اسلام هراسی در جریان اصلی»، ۳۵ مؤسسه و بنیاد خیریه بزرگ را شناسایی کرده که بین سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹، تقریباً ۱۰۶ میلیون دلار به ۲۶ گروه ضد مسلمان اختصاص داد‌ه‌اند.

گزارش جدید این شورا نشان می‌دهد که بودجه جریان اصلی سازمان‌های اسلام‌ستیز در سال‌های اخیر کاهش یافته، اما چنین سازمان‌هایی همچنان مبالغ هنگفتی را از طریق بنیادهای خانوادگی خصوصی و کمک‌های اهداکنندگان اصلی دریافت می‌کنند که در نهایت برای گسترش تعصب علیه مسلمانان استفاده می‌شود.

این گزارش همچنین چشم‌انداز اسلام‌هراسی را بین سال‌های ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۰ با جزئیات بیش از دوازده حادثه ضد مسجد و فعالیت‌های ضد مسلمانان در مدارس، سیاست آمریکا و رسانه‌های اجتماعی ترسیم می‌کند. این گزارش قرار است روز سه‌شنبه منتشر شود.

“حذیفه شهباز” هماهنگ‌کننده تحقیقات و حمایت ملی شورای روابط آمریکایی -اسلامی در بیانیه‌ای گفت: بر کسی پوشیده نیست که شبکه اسلام ستیزی همچنان فعال است و از بودجه خوبی برخوردار است. علی‌رغم کاهش جزئی در بنیادهایی که پول را به گروه‌های ضد مسلمان می‌رسانند، میلیون‌ها دلار هنوز به سازمان‌هایی سرازیر می‌شود که اطلاعات نادرست را منتشر می‌کنند و کلیشه‌های خطرناک درباره مسلمانان و اسلام را تداوم می‌دهند.

وی افزود: امروز، بیش از هر زمان دیگری، جامعه باید سیاست‌های روشنی برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری به سمت گروه‌های نفرت‌انگیز و اجرای طرح‌های آموزشی برای کارکنان و اعضای هیئت‌مدیره با هدف کمک به آنها در درک میزان تعصب ضد مسلمانان اتخاذ کند.

در سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰، دفتر این شورا در واشنگتن دی سی بیش از ۶۰۰۰ شکایت شامل تبعیض، آزار و اذیت، قلدری، تجاوزات فیزیکی و سایر حوادث در سراسر کشور دریافت کرد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا