آسیااخبارجهانجهان اسلام

درخواست گروهی از وکلای هند برای اقدام علیه افراط‌گرایان هندو

گروهی از وکلای ارشد هند از دولت ملی‌گرای نارندرا مودی خواستند تا علیه افراط‌گرایان هندو که آشکارا خواهان نسل‌کشی مسلمانان‌ هستند، اقدام کند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این وکلا در نامه‌ای خطاب به رئیس دادگستری هند، خواستار پیگرد هندوهای افراطی به دلیل دعوت به خشونت و نفرت پراکنی علیه مسلمانان شدند.

افراط‌گرایان هندو در ماه دسامبر در دو گردهمایی که در پایتخت و ایالات اوتاراکند برگزار شد، خواهان نسل‌ کشی مسلمان هند شدند.

وکلای دادگستری در نامه خود تصریح کردند: این تجمعات و اقدامات صورت گرفته در آن، دعوتی آشکار برای نابودی مسلمانان و تهدیدی بزرگی برای وحدت و یکپارچگی هند است.

این نامه پس از آن انتشار یافت که اعضای احزاب مخالف به سکوت “نارندرا مودی” نخست‌وزیر هند در قبال دعوت افراط‌گرایان هندو به نابودی مسلمانان، اعتراض کردند.

جمعه گذشته، پلیس هند از آغاز تحقیقات درباره دعوت به قتل عام مسلمانان توسط افراط‌گرایان هندو در جریان تجمعی خبر داد که در منطقه هاریدوار در ایالت اوتاراکند برگزار شد.

در اقدامی مشابه، در شهرکی نزدیک به پایتخت هند، افراط‌گرایان هندو در اواسط دسامبر از اقامه نماز جمعه توسط مسلمانان در میدانی جلوگیری کردند که مسلمانان همیشه در آنجا نماز می‌خواندند.

حزب حاکم به رهبری نارندرا مودی از زمان به قدرت رسیدن در سال ۲۰۱۴، متهم به تشویق آزار و اذیت مسلمانان و دیگر اقلیت‌ها بوده است، اما حزب این اتهام را رد می‌کند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا