آسیااخبارایرانجهانجهان اسلامعلم و فناوریفرهنگ و هنر

ایرانی‌ها جزو غمگین‌ترین مردمان جهان هستند

مردم ایران از غمگین ترین مردمان دنیا محسوب می شوند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ دکتر حسین محمدی، استادیار گروه آموزشی تاریخ دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه خوارزمی ایران، با اشاره به اینکه جامعه این کشور شادی را گم کرده، اظهار کرد: طبق تحقیقی که در سال ۲۰۱۵ انجام شده بود، ایران از بین ۱۱۵ کشوری که فاکتورهای شادی در آنها بررسی شده بود در رتبه ۱۰۵ قرار داشت.

وی ادامه داد: بدون شک با توجه به افزایش فشارهای اقتصادی و روانی در سال‌های اخیر، حالا ما جزو غمگین‌ترین و افسرده‌ترین مردمان جهان هستیم.

وی افزود: وضعیت نابسامان روانی و غمگینی مردم به وضوح در رفتار عادی آنها در کوچه و خیابان و در وقایع عادی زندگی مشهود است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد: آستانه تحمل مردم به شدت پایین آمده و با کوچک ترین تحریکی نسبت به هم پرخاش می‌کنند و صبر خود را از دست داده‌اند.

محمدی توضیح داد: بدون شک انسانی که از لحاظ روحی تامین نیست، قدرت سازندگی خود را از دست می‌دهد و به راحتی این زمینه را دارد که دست به تخریب آنچه زندگی به او هدیه کرده بزند.

وی تاکید کرد: بخش مهمی از اینکه ایرانیان امروز به مردمی پرخاشگر، کم تحمل و غمگین تبدیل شده‌اند ریشه در فضای کلی جامعه و مشکلاتی دارد که روزانه با آنها دست و پنجه نرم می‌کنیم و تا وقتی شرایط حاکم بر جامعه بهبود نیابد نمی‌توان به تغییر شرایط موجود امیدوار بود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا