آسیااخبارایرانجهانجهان اسلاممرجعیت شیعه

توصیه های آیت الله العظمی وحید خراسانی به شیعیان در ایام فاطمیّه

آیت الله العظمی حاج شیخ “حسین وحید خراسانی” از فقها و مراجع تقلید قم به مناسبت فرا رسیدن ایام فاطمیه به مردم توصیه کردند که فاطمیه را احیا کنند و در این ایام که معیشت برای عموم مردم سخت شده، فقرا و ایتام آل محمد صلی الله علیه و آله را به محبت فاطمه زهرا سلام الله علیها اطعام کنند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ معظم له در ابتدای درس خارج فقه خود، طی بیان گوشه‌هایی از فضائل بانوی دو عالم، حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها، به بزرگداشت مقام ایشان و زنده نگه داشتن ایام شهادت ایشان، توصیه کردند.

ایشان افزودند: کسانی که در احیای فاطمیه همت کنند، نزد همه اهل‌بیت علیهم ‌السلام مقرّبند. کسی که خدمتی انجام می‌دهد، اهل‌بیت علیهم ‌السلام او را اینگونه می‌شناسند که این همان است که برای مادر پهلو شکسته‌ی ما چنین خدمتی انجام داد. ان شاء الله امیدواریم این توفیق نصیب تمام این اُمّت بشود.

این فقیه شیعه خطاب به شیعیان افزودند: در ایام فاطمیّه غوغایی ایجاد کنید که نمونه نداشته باشد. ان شاء الله أجرتان در صحرای قیامت، با خود حضرت زهرا سلام الله علیها است. متناسب با مقام صدیقه کبری سلام الله علیها دسته‌های عزارداری به صورت مرتّب، بیرون بیایند و مجالس برپا شود که اجرشان حساب ندارد.

آیت الله العظمی وحید خراسانی در پایان گفت: ان شاء الله هیئات سنگ تمام بگذارند و اسم هر هیئاتی که بیرون بیاید در دیوان چهارده معصوم علیهم السلام ثبت و ضبط است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا