آسیااخبارجهانجهان اسلامعراقمرجعیت شیعه

آیت الله العظمی بشیر نجفی: تنها راه سعادت زنان مؤمن، اقتدا به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها است

جمعی از شیعیان لبنان با آیت الله العظمی شیخ “بشیر نجفی” از مراجع تقلید شهر مقدس نجف دیدار کرده و معظم له توصیه هایی در خصوص اصلاح فرد و جامعه بیان کردند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ آیت الله العظمی بشیر تأکید کردند: انسان باید برای ارتقا در مراتب تقوا و قرب الهی، تلاش کند و این امر تنها از طریق محاسبه نفس در سخن و عمل و مقایسه آن با حق امکان پذیر است و اگر عمل مخالف با حق بود، باید برای اصلاح آن تلاش کرده و طلب مغفرت کند.

معظم له افزودند: خسارت بزرگ برای فرد مؤمن در روز قیامت، این است که اعمال نیکوی خود را به خاطر اشتباهاتی که در حق دیگران کرده، از دست بدهد.

آیت الله العظمی بشیر با بیان اینکه انسان باید از این دنیا برای اصلاح و تغییر به سمت بهتر استفاده کند، اشاره کردند: محاسبه نفس، بهترین راه برای اصلاح فرد و جامعه و تغییر آن به سمت بهتر است.

ایشان در پایان بیان داشتند: زنان مؤمن باید به حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها اقتدا کرده و از سیره مبارک و اخلاق نیکوی آن حضرت پیروی کنند و به حجاب آن حضرت آراسته شوند؛ زیرا این امور، تنها راه تحقق سعادت دنیا و آخرت و دستیابی به شفاعت حضرت زهرا سلام الله علیها در روز قیامت است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا