اخباراروپاجهانجهان اسلامعلم و فناوریفرهنگ و هنر

ممانعت فرانسه از راه ‌اندازی کمپین اروپایی حامیان حجاب

حکومت فرانسه مانع از فعالیت پویشی شد که شورای اروپا در چارچوب مبارزه با تبعیض علیه زنان محجبه به راه انداخته است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ سارا هری، وزیر دولت فرانسه که مسئول امور جوانان است، گفت که از پویش این شورا شوکه شده است!

وزیر امور جوانان فرانسه، در گفت‌وگو با شبکه LCI گفت که این کلیپ تبلیغاتی، پوشیدن حجاب را تشویق می‌کند و این با ارزش‌های فرانسوی در تضاد است. ما این موضوع را محکوم می‌کنیم و فرانسه رد این پویش را به شورای اروپا اعلام و آن را لغو کرده است.

او مدعی شد که فرانسه از سکولاریسم و آزادی مذهب دفاع می‌کند، اما این کمپین از حجاب حمایت می‌کند. به دنبال لغو این پویش، شورای اروپا توئیت‌های منتشر شده در این چارچوب را از حساب توئیتری خود حذف کرد.

شورای اروپا، ۲۸ اکتبر گذشته از کمپینی که شامل تصاویری در دفاع از زنان محجبه علیه تبعیض بود و بر روی این تصاویر عباراتی همچون «آزادی در حجاب»، «حجاب اختیاری است»، «حجابم را بپذیر» نوشته شده بود، حمایت کرد.

فروردین ماه امسال نیز، بانوان مسلمان در فرانسه در اعتراض به قوانین ضد حجاب دولت این کشور، پویشی در شبکه‌های اجتماعی هشتگی تحت عنوان «دستانتان را از حجاب من بردارید» به راه انداختند.

این هشتگ و پویش اعتراضی در شبکه‌های اجتماعی فرانسوی نشان‌دهنده خشم گسترده بانوان مسلمان در فرانسه در اعتراض به تصویب قانونی در پارلمان این کشور است که موجب به حاشیه راندن بانوان مسلمان می‌شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا