آسیااخبارجهانجهان اسلامعربستان سعودی

کمیته دفاع از حقوق بشر اعدام یکی از اهالی استان قطیف را محکوم کرد

کمیته دفاع از حقوق بشر در شبه جزیره عربستان با شدیدترین عبارات اعدام زندانی شهید “مکی کاظم آل عبید” از اهالی شهرک أم الحمام در استان قطیف را محکوم کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ این کمیته در بیانیه خود گفت: آل سعود به جنایت ها، کشتارها و اجرای احکام اعدام علیه جوانان شبه جزیره عربستان و شهروندان، صاحب نظران، علما و فعالان معروف است و این مسئله در دوره ملک سلمان و ولیعهد وی نمود بیشتری یافته است.

کمیته حقوق بشر اتهام های حکومت سعودی علیه “مکی کاظم آل عبید” را مجموعه ای از تهمت ها و دروغ های ساختگی دانست که این رژیم عادت دارد با آنها افکار عمومی را فریب دهد و افراد اعدامی را اشخاصی تروریست و مجرم معرفی کند.

این کمیته با بیان اینکه اصرار آل سعود بر استفاده از مجازات اعدام زندانیان دلیلی بر شدّت کینه توزی و عطش آن به ریختن خون بی گناهان است، افزود: این رژیم از اعدام به عنوان ابزاری برای تروریسم و تهدید ملت و ساکت کردن تمامی صدا ها و فریاد هایی که برای مطالبه حقوق بشر و اصلاح و تغییر بلند می شود، استفاده می کند.

به گفته کمیته حقوق بشر عربستان، افزایش اجرای اعدام از سوی رژیم آل سعود، نگرانی بسیاری از سازمان های حقوقی و افکار عمومی را برانگیخته و این مسئله اقدام سریع جامعه بین الملل برای متوقف کردن آن و محاکم رژیم به خاطر این جنایت را می طلبد.

این کمیته، اجرای مجازات اعدام علیه صاحب نظران و فعالان و شرکت کنندگان در راهپیمایی های مسالمت آمیز را نقض آشکار حقوق بشر دانست و گفت: ما جنایت ها و اعدام های رژیم آل سعود را به شدّت محکوم می کنیم و شناسنامه آن را لکه ننگی بر پیشانی آن رژیم می دانیم.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا