آسیااخبارجهانجهان اسلامعراق

انهدام باند تروریستی داعش در استان الانبار عراق

سرتیپ «یحیی رسول» سخنگوی فرماندهی کل نیروهای مسلح عراق روز گذشته (دوشنبه) از شناسایی و دستگیری اعضای یک باند تروریستی داعش در الانبار خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ وی در بیانیه ‌ای اعلام کرد: طبق دستورات فرماندهی کل نیروهای مسلح، دستگاه مبارزه با تروریسم به تلاش ‌های اطلاعاتی و عملیاتی علیه باندهای تروریستی داعش ادامه می‌دهد و نخستین وظیفه خود را در استان الانبار انجام داد و نیروهای ما موفق به شناسایی و دستگیری اعضای یک باند تروریستی داعش متشکل از شش تروریست در الفلوجه و الرمادی شدند و با سرعت عمل به موقع مانع فرار این تروریست‌ها از چنگال عدالت شدند.

وی همچنین از دستگیری یک تروریست در منطقه «ابوغریب» واقع در بغداد خبر داد و گفت: چگونگی عملیات ذکر شده برای دستگاه مبارزه با تروریسم از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا مانع از حضور عناصر شکست خورده در شهرهای امن می شود.

مرزهای عراق و سوریه در همسایگی استان‌های نینوی و الانبار از مهم‌ترین مناطق نفوذ تروریست‌ها از سرزمین های سوریه به عراق به شمار می‌رود اما بغداد از سال گذشته به منظور پر کردن خلأ‌های امنیتی در مرزهای مشترک با سوریه، اقدام به تقویت و تجهیز مقرهای خود در مرز و نصب دوربین‌های حرارتی کرده که به اذعان مقامات عراقی، این اقدام کمک شایانی به رصد عملیات نفوذ عناصر داعش از خاک سوریه به مناطق غربی عراق، کرده است.

عراق از زمان سرکوب داعش در سال ۲۰۱۷ به طور جدی برای تامین مرز خود با سوریه فعالیت می‌کند، زیرا عناصری از بقایای گروه تروریستی داعش همچنان در این منطقه و بین دو کشور تردد می‌کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا