آسیااخبارجهانجهان اسلام

اعتراض حزب اسلام ستیز هندو از اختصاص اتاق نماز در پارلمان محلی

اختصاص یک اتاق برای ادای نماز در مجلس جاکارند اعتراض شدید نمایندگان پارلمانی حزب حاکم بهارتا جاناتا در این ایالت را به دنبال داشت و این اعتراضات آنقدر زیاد بود که جلسه مجلس مختل شد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ اعضای حزب بهارتا جاناتا در مجلس شعارهای تند را سر دادند، و اعضا پس از اعتراضات مجسمه رئیس مجلس و حتی مجسمه سر وزیر را سوزاندند.

یکی از نمایندگان عضو حزب حاکم بهارتا جاناتا گفت: به نظر من، باید یک معبد بزرگ در ورودی مجلس ساخته شود.

رئیس مجلس گفت: به نظر شما آنها با این کار خود می توانند ایمان را از قلوب افراد بیرون آورند؟ ایمان هر شخص به خود او بستگی دارد، اما هنگامی که فرد بخواهد عقاید خود را به دیگران القا کند آنگاه مشکلات به وجود می آید.

یادآوری می شود که این نمازخانه در ماه گذشته برای رفاه حال نمایندگان و کارمندان مسلمان در ساختمان مجلس ایالتی تأسیس شده است.

تأسیس نمازخانه در مجلس ایالتی «جارکند» در هند با استقبال اعضای مجلس، گروه‌ها و جناح‌های سیاسی مواجه شده بودہ است.

ابوعاصم اعظمی، رئیس حزب سوسیالیست «سماج وادی» شعبه بمبئی و نماینده مجلس ایالت مهاراشترا از اختصاص نمازخانه به مجلس ایالت جارکند هند استقبال کرد و آن را اقدامی خوب و شایسته برشمرد.

وی با انتقاد از سیاست های حزب حاکم «بی جی پی» (بهاراتیا جاناتا) اظهار کردہ بود: حزب حاکم خواهان عدم همزیستی مسالمت آمیز میان آحاد جامعه و فرقه‌گرایی در کشور است.

اعظمی افزود: هر زمان که مسئله مسلمانان پیش می‌آید، سعی می‌کنند میان هندوها و مسلمانان تنفر ایجاد شود تا از این روش برای بهره‌برداری‌های سیاسی خود در انتخابات پیش رو در سال ۲۰۲۲ میلادی استفاده حداکثری سیاسی کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا