آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسهعربستان سعودی

افزایش چشمگیر حضور نمازگزاران در مسجدالحرام

مسجدالحرام در روزهای اخیر به ویژه پس از لغو محدودیت‌های کرونایی، شاهد استقبال گسترده نمازگزاران در نمازهای جماعت بوده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در همین راستا ریاست کل امور مسجدالحرام و مسجدالنبی صلی الله علیه و آله برای استقبال از نمازگزاران و زائران و گروه‌بندی آنان ۷۸۰ کارمند، برای نظارت بر ورودی‌ها ۲۰۰ کارمند و برای موارد اورژانسی و ایمنی نیز ۵۰۰ نفر از کادر امنیت مدنی را استخدام کرده است.

همچنین گروه‌های شستشو و ضدعفونی مسجدالحرام روزانه ۱۰ بار با استفاده از ۴۰۰ نیروی خدمه مرد و زن، این مسجد را نظافت و ضدعفونی می‌کنند.

علاوه بر آن بیش از ۵۰۰ دستگاه و ۲۰ ربات هوشمند برای ضدعفونی دست و ۵۵۰ مخزن ضدعفونی دستی برای زائران و نمازگزاران مسجدالحرام در نظر گرفته شده است.

گفتنی است، منابع سعودی هفته گذشته اعلام کرده‌ که محدودیت‌های مربوط به فاصله اجتماعی برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی کرونا در مسجدالحرام و مسجدالنبی صلی الله علیه و آله لغو شده اما هنوز زائران مانند گذشته امکان دست زدن به دیوار کعبه و یا تماس با حجرالاسود را ندارند، اما دیوارهای حائل که بیشتر از یک سال و نیم اطراف حجرالاسود قرار گرفته بود، برداشته شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا