Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آسیااخباراروپاجهانجهان اسلامعراق

انگلیس پرونده جنایات جنگی در عراق را بدون هیچ گونه پیگرد قانونی بست

وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد که تحقیقات در مورد بیش از ۱۲۰۰ شکایت علیه نظامیان انگلیسی متهم به ارتکاب جنایات جنگی بین سالهای ۲۰۰۳-۲۰۰۹ در عراق بدون پیگرد قانونی به پایان رسیده و پرونده به طور رسمی بسته شد!

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ «بن والاس»، وزیر دفاع انگلیس در نامه ای به پارلمان انگلیس اظهار کرد: «پرونده جنایتهای جنگی نظامیان انگلیسی از سال ۲۰۱۷ به طور رسمی بسته شده است. اگرچه نزدیک به ۲۰۰ اتهام از طریق ۵۵ مکانیسم جداگانه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت ، اما در نهایت هیچ سربازی محاکمه نشد».

وی با اشاره به امکان از دست رفتن فرصت هایی برای محاکمه مرتکبان جرایم جنگی به سبب عدم دست یابی به شواهد لازم در شرایط سخت جنگی، خاطرنشان کرد که 5 نفر در سال ۲۰۱۹ به دادستانی ارجاع داده شدند که هیچ اتهامی علیه آنها مطرح نگردید.

گفتنی است ارتش انگلیس در ضمن ائتلافی به رهبری آمریکا در جنگ عراق در سال ۲۰۰۳ شرکت کرد و انگلیس همچنان نیروهای خود را در عراق نگاه داشته است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا