اخباراسترلیاجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسه

ساخت مسجد یک میلیون پوندی در استرالیا

مسجد یک میلیون پوندی در شهر پرتِ استرالیا چهار سال پس از اعتراض مخالفت آمیز افراط گرایان راست گرا به زودی ساخته می شود.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ مسئولان برنامه ریزی شورای شهر پرت در نهایت پس از چهار سال برای ساخت مسجد و مرکز اجتماعی جدید انجمن اسلامی پرت در جاده ژانفیلد چراغ سبز نشان دادند.

ساخت مسجد یک میلیون پوندی در استرالیا

طرحی مشابهی برای آغاز پروژه ساخت این مسجد چند سال پیش تصویب شد اما مجوز آن لغو شد و آخرین برنامه ها که دقیق تر از برنامه های قبلی نیز بود در پایان سال گذشته ارائه شد.

هنگامی که این برنامه ها برای اولین بار در سال 2017 مطرح شد، لیگ دفاعی اسکاتلند تظاهرات اعتراضی بزرگی را در مرکز شهر برگزار کرد.

این راهپیمایی با اعتراض گسترده تری از حدود 400 نفر از گروه های ضد فاشیست مواجه شد.

طبق آخرین پیشنهادهای ارائه شده، معماری مسجد پرت ترکیبی از طراحی های اسکاتلندی و اسلامی است.

در بیانیه دفتر برنامه ریزی انجمن اسلامی پرت آمده که تسهیلات این مسجد برای مسلمانان پرت و همچنین همه گروه های اجتماعی که به دنبال فضایی برای استفاده هستند در نظر گرفته شده است و پیشرفت بزرگی برای کل جامعه خواهد بود.

بر اساس این بیانیه، هدف اصلی از ساخت این مسجد فراهم آوردن مکان های عبادی بیشتر برای جامعه است که مردان و زنان را قادر می سازد تا در تمام مناسک عبادی به طور گسترده شرکت کنند.

پرت مرکز ایالت استرالیای غربی در کشور استرالیا است. جمعیت ۲٬۰۲۱٬۲۰۰ نفری پرت، این شهر را به بزرگ ترین شهر استرالیای غربی تبدیل کرده ‌است. همچنین این شهر چهارمین شهر بزرگ استرالیا نیز محسوب می‌شود که فاصله آن تا سیدنی نزدیک به ۳۸۰۰ کیلومتر است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا