آمریکااخبارجهانجهان اسلام

حجاب وکیل مسلمان در اداره پلیس میشیگان

تلاش یک وکیل مسلمان برای حفظ حجاب هنگام عکس‌گرفتن از وی در مرکز پلیس ایالت میشیگان آمریکا در این ایالت جنجال‌برانگیز شده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ «امی دوکوری» وکیل زن مسلمان گفت در صورت موافقت با تسویه مالی جریمه ۲۵۰ هزار دلاری وی و تغییر سیاست پلیس شهر فرندال در میشیگان با هدف دادن اجازه حفظ حجاب به زنان مسلمان هنگام گرفتن عکس‌ در بازداشت، از پلیس شکایت نخواهد کرد.

حجاب وکیل مسلمان در اداره پلیس میشیگان

وی افزود: یک درخواست حقوقی ارائه داده است که با همکاری شهرداری‌ها تغییر سیاست‌های مربوط به حجاب را دنبال می‌کند و در صورت عدم موفقیت این درخواست، دادخواست قضایی تشکیل خواهد داد.

دوکوری تصریح کرد: قوانین فدرالی و خاص در ایالت‌های آمریکا وجود دارد که اجازه داشتن حجاب را در اوراق هویت رسمی، گواهینامه رانندگی، عکس‌های گذرنامه و مهاجرت به زنان می‌دهد.

این در حالی است که دنیس امی، رئیس پلیس فرندال اعلام کرده است که از این وکیل مسلمان برداشتن حجاب برای گرفتن عکس در مرکز پلیس درخواست شده و وی از مسائل مربوط به بازداشت زنان انتقاد کرده است.

همچنین به گفته پلیس این زن به این دلیل بازداشت شده که خودروی او پلاک جعلی داشته؛ اما ایمی دوکوری تأکید کرده که پلاک ماشینش معتبر و اصل بوده و این دسیسه ماموران علیه وی می باشد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا