آسیااخباربحرینجهانجهان اسلامهيئت ها و شعائر حسينى

اوقاف جعفری بحرین: اجازه برپایی موکب های حسینی در اطراف مجالس عزاداری داده شد

اوقاف جعفری بحرین اعلام کرد که موکب های حسینی در این کشور برپا می شوند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ اداره اوقاف جعفری بحرین در بیانیه ای اعلام کرد: باتوجه به توصیه های تیم پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا، اوقاف جعفری تصمیم گرفته موکب های حسینی در مناسبت های مذهبی در ماه صفر در اطراف مجالس عزاداری و سوگواری برپا شوند.

اوقاف جعفری بحرین: اجازه برپایی موکب های حسینی در اطراف مجالس عزاداری داده شد

این بیانیه افزود: تدابیری مشابه تدابیر پیشگیرانه اعمال شده در عاشورای امسال به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

اوقاف جعفری بحرین از همه شرکت کنندگان خواست تا مسئولیت حفاظت از سلامت و ایمنی همه را بپذیرند.

“نادر بردستانی” یکی از اعضای اداره کل موکب های حسینی در منامه گفت: مقامات رسمی اجازه دادند از شهادت امام حسن علیه السلام تا اطلاع ثانوی دسته های عزاداری به طور طبیعی و همانند قبل از بحران کرونا برای عزاداری به خیابان ها بیایند.

آنها مشروط شده اند که متعهد به تدابیر احتیاطی براساس سطح سبز و حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک در موکب ها باشند.

در ماه صفر مناسبت های مذهبی متعددی همچون شهادت حضرت رسول، امام حسن و امام رضا علیهم السلام و همچنین اربعین حسینی است.

بحرین در مراسم عاشورای حسینی شاهد احضار امنیتی و کشاندن علمای دینی، خطبا و مسئولان مجالس عزاداری و موکب های حسینی، نوحه خوانان و مردم به شکل تحقیرآمیز به مراکز بازجویی بودند. مسئولان بحرینی برخورد توهین آمیز و به دور از کرامت انسانی با آنها داشتند و آنها را به خاطر مذهبشان هنگام بازجویی مورد اهانت و تحقیر قرار داده و در طول تحقیقات آنها را تهدید کردند.

نیروهای امنیتی آل خلیفه نیز برای خدشه دارکردن احساسات شیعیان به از بین بردن و تخریب نمادهای عاشورایی در استان ها و مناطق مختلف بحرین اقدام کردند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا