آفریقااخبارجهانجهان اسلام

عضوگیری اجباری کودکان توسط سنی های تندرو در آفریقا

سازمان عفو بین الملل با انتشار گزارشی اعلام کرد که سنی های تندروی فعال در شمال آفریقا هر ساله شمار بیشتری از کودکان را برای جنگیدن به عضویت خود در می‌آورند و اگر مخالفتی انجام گیرد آنها را می‌ کشند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ “مت ولز” معاون مدیر عفو بین الملل می‌گوید: در منطقه تیلابری نیجر، یک نسل کامل در حالی بزرگ می ‌شوند که مرگ، ترس و ویرانی فضای اطراف آنها را فرا گرفته است. گروه‌های مسلح بار‌ها به مدارس و فروشگاه‌های مواد غذایی حمله کرده و کودکان را هنگام عضو گیری هدف قرار می‌دهند.

عضوگیری اجباری کودکان توسط سنی های تندرو در آفریقا

این سازمان غیر دولتی در گزارشی ۶۴ صفحه‌ ای درباره تأثیر روزافزون درگیری‌های مسلحانه و خشونت بار تروریستی بر کودکان در منطقه تیلابری منتشر کرد.

با استناد به پایگاه داده درباره محل و روند درگیری‌های مسلحانه، که در گزارش عفو بین الملل آمده: خشونت علیه غیر نظامیان در نیجر بین ۱ ژانویه تا ۲۹ ژوئیه ۲۰۲۱ جان حدود ۵۴۴ تن را در مقابل ۳۹۷ نفر در سال ۲۰۲۰ گرفته است.

عفو بین الملل به نقل از گواهی و شهادت شماری از نوجوانان بازمانده از اقدامات گروه‌های ترویستی می‌افزاید که حدود شصت کودک در سه منطقه مرزی نیجریه کشته شده اند.

بر اساس گزارش عفو بین الملل حمله به مدارس نیز بطور روز افزونی تشدید شده تا آنجا که اکنون بیش از 31 هزار نفر ترک تحصیل کرده اند، این رقم ۱۰ هزار نفر بیشتر از سال گذشته است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا