آسیااخبارافغانستانجهانجهان اسلام

برگزاری نشست چگونگی تامین امنیت مراسم ماه محرم در افغانستان

معاون رئیس جمهور افغانستان با مقامات امنیتی و شورای علمای شیعه افغانستان چگونگی تامین امنیت مراسم ماه محرم در افغانستان را بررسی کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در جلسه‌ ای به ریاست «سرور دانش» معاون دوم رئیس جمهور افغانستان و حضور شماری از مقامات ارشد امنیتی، اعضای شورای علمای شیعه افغانستان، شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی، چگونگی تدابیر امنیتی برای برگزاری مراسم دهه محرم بررسی شد.

برگزاری نشست چگونگی تامین امنیت مراسم ماه محرم در افغانستان

براساس بیانیه منتشر شده توسط دفتر مطبوعاتی معاون دوم رئیس جمهور افغانستان، دانش در این جلسه بر ضرورت هماهنگی جدی بین نهادهای امنیتی و نهادهای مردمی برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم تأکید کرد و افزود که در این راستا از تجربه سال‌های قبل نیز استفاده شود.

وی همچنین اظهارداشت که وزارت کشور افغانستان هماهنگی لازم را برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم در تمام ولایات کشور ایجاد کند و در این راستا جلساتی را با مسئولان امنیتی و نهادهای مردمی ولایت‌های افغانستان برگزار نموده و سپس طرح‌‌های مربوطه را با آنها به اشتراک گذارد.

در این جلسه مسئولان نهادهای امنیتی نیز اعلام کردند که برای تأمین امنیت مراسم دهه محرم در کابل و دیگر ولایت‌ها آمادگی کامل داشته و نسبت به تأمین امنیت مراسم دهه محرم اطمینان دادند.

نمایندگان شورای علمای شیعه، شورای عالی تنظیم امور دینی و کمیسیون عالی هماهنگی امنیتی مراسم دینی نیز اعلام کردند که در زمینه تأمین امنیت مراسم دهه محرم با نهادهای امنیتی کشور به صورت جدی و همه‌جانبه همکاری می‌کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا