آمریکااخبارجهانجهان اسلامفرهنگ و هنر

تاکید بر مقابله با اسلام‌هراسی در پیام تبریک عید نخست ‌وزیر کانادا

“جاستین ترودو” نخست وزیر کانادا در پیام تبریک عید قربان به مسلمانان این کشور، بر لزوم مقابله با اسلام‌ هراسی در کانادا تاکید کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ نخست ‌وزیر کانادا با صدور پیامی، عید قربان را به مسلمانان این کشور تبریک گفت.

تاکید بر مقابله با اسلام‌هراسی در پیام تبریک عید نخست ‌وزیر کانادا

در بخشی از این پیام آمده: امروز، مسلمانان در کانادا و سراسر جهان عید قربان را جشن می‌گیرند که پایان مراسم حج، زیارت سالیانه مسلمانان را نشان می‌دهد. در این روز، مسلمانان بطور سنتی در نماز شرکت می‌کنند، به یکدیگر هدیه می‌دهند، به فقیران کمک می‌کنند، قربانی می‌کنند و یک وعده غذایی خاص را با خانواده و دوستانشان تقسیم می‌کنند.

در بخش دیگری از این پیام آمده: متأسفانه امروز ما همچنان باید اذعان کنیم که اسلام‌هراسی و نفرت ضد مسلمان در کانادا واقعی است. فاجعه اخیر در شهر لندن، در ایالت انتاریو، یک یادآوری دردناک است که مسلمانان همچنان با توهین، تهدید و خشونت در جوامع سراسر کشور روبرو هستند.

وی افزود: نفرت و تبعیض در جامعه ما جایی ندارد. به همین دلیل دولت کانادا در ۲۲ جولای میزبان اجلاس سراسری اسلام‌هراسی خواهد بود تا به اقدامات جدی علیه این نفرت و تبعیض ادامه دهد. ما با هم باید پذیرش و همزیستی را به جای عدم تحمل انتخاب کنیم و مجدداً بر تعهد خود به جامعه متنوع کانادا تأکید کنیم؛ جایی که هرکسی فارغ از اعتقاد، قومیت، فرهنگ یا جنسیت خود بتواند احساس آرامش امنیت و احترام کند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا