اخباراروپاجهانجهان اسلامعلم و فناوریفرهنگ و هنر

اسلام ‌ستیزی در نظام آموزشی اتریش

کشورهای اروپایی مدعی دفاع از حقوق بشر هستند اما بررسی دقیق تر بخش های مختلف برخی از این کشورها نشان می دهد که واقعیت چیز دیگری است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ بر اساس گزارش یک انجمن ضد تبعیض در اتریش، پس از مسائل نژادپرستانه، اسلام ‌ستیزی بیشترین عامل تبعیض در نظام آموزش و پرورش این کشور است.

اسلام ‌ستیزی در نظام آموزشی اتریش

انجمن برابری علیه تبعیض در آموزش و پرورش اتریش  که فعالیت‌هایی را در زمینه تبعیض در مؤسسات آموزشی این کشور انجام می‌دهد، اعلام کرد که در سال گذشته ۱۸۶ مورد تبعیض در این کشور وجود داشته است.

این انجمن اخیرا نتایج گزارش خود درباره تبعیض در نظام آموزش و پرورش اتریش در سال ۲۰۲۰ را اعلام کرد. براساس این گزارش در سال گذشته میلادی با وجود اینکه آموزش حضوری در راستای دستور العمل‌های پیشگیری از شیوع کرونا به حالت تعلیق درآمده بود، ۱۸۶ مورد تبعیض ثبت شده و این در حالی است که در سال ۲۰۱۹ تبعیض به ۴۰۳ مورد رسیده بود.

انجمن برابری در برابر تبعیض در آموزش و پرورش اتریش گفت: کاهش ۵۴ درصدی موارد تبعیض در سال ۲۰۲۰ در مقایسه با سال ۲۰۱۹ به دلیل به تعلیق درآمدن آموزش حضوری بوده است.

درباره انواع تبعیض در آموزش و پرورش اتریش در این گزارش آمده است که ۷۴ % موارد به دلایل نژادی، ۱۵ % به دلیل اسلام ‌ستیزی و ۱۱ % به دلایل مختلف دیگر بوده است.

در این گزارش تأکید شده که ۶۳ % از عاملان مرتکب تبعیض، معلمان بودند و ۲۰ % هم دانش‌آموزان و ۷ درصد دیگر مدیران مدارس بودند و تنها یک درصد از عوامل ارتکاب تبعیض به دلیل جرایم خود مجازات شدند و بقیه مجازات نشدند.

سونیا زعفرانی، مدیر انجمن برابری علیه تبعیض می‌گوید که این انجمن از پنج سال پیش فعالیت‌هایی را درباره دانش‌آموزان و معلمانی که در نظام آموزش و پرورش این کشور به دلیل دین، ملیت، فرهنگ، نژاد یا دیگر دلایل مورد تبعیض واقع می‌شود، انجام داده است.

طبق آمارهای رسمی کشور اتریش بیش از ۶۰۰ هزار مسلمان دارد و مسلمانان این کشور در معرض اسلام‌ستیزی گسترده و شدیدی قرار دارند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا