Jannah Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.
آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسه

برگزاری نماز عید سعید فطر در هزار مسجد قطر با رعایت پروتکل های بهداشتی

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر اعلام کرد که بیش از هزار مسجد در سراسر کشور نماز عید سعید فطر را برگزار می کنند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در بیانیه منتشر شده از سوی وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر آمده که زنان و کودکان زیر 12 سال برای حفظ سلامتی شان اجازه ندارند برای برگزاری نماز عید در مساجد حضور پیدا کنند.

برگزاری نماز عید سعید فطر در هزار مسجد قطر با رعایت پروتکل های بهداشتی

اوقاف لیستی از مساجد و محوطه های نماز را در حساب های خود در شبکه های اجتماعی منتشر کرده و از روزه داران خواسته که اقدامات ایمنی را برای شرکت در مراسم عید در مساجد انجام دهند.

این وزارتخانه اطلاع داده که فاصله اجتماعی در مساجد قابل اجرا خواهد بود و همه اقدامات احتیاطی برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا انجام خواهد شد.

طبق دستورالعمل های صادر شده از سوی وزارت اوقاف قطر، نمازگزاران حتی با دستکش نیز نباید هنگام نماز با یکدیگر دست بدهند.

در این دستورالعمل آمده نمازگزاران باید هنگام عطسه دهان و بینی خود را بپوشانند، ماسک به صورت بزنند و در خانه وضو بگیرند زیرا محل وضو در مساجد بسته خواهد ماند.

وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر از نمازگزاران درخواست کرده که زودتر به مساجد نروند زیرا درهای مساجد پس از اذان باز می شوند و نباید قبل از آن ازدحام در مقابل مساجد ایجاد شود.

به توصیه وزارت اوقاف و امور اسلامی قطر نمازگزاران باید فاصله دو متری از یکدیگر را هنگام اقامه نماز حفظ کنند و نباید در داخل مسجد جمع شوند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا