اخباراروپاجهانعلم و فناوریفرهنگ و هنر

انتخاب اولین آتش نشان محجبه در انگلیس

یک زن مسلمان با شکستن کلیشه ها و از میان برداشتن موانع تبدیل به اولین آتش نشان عملیاتی با حجاب در انگلیس شده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ “اروسا آرشید” 27 ساله از شهر “ناتینگهام شایر” از زمانی که دختر کوچکی بود آرزو داشت آتش نشان شود و در نهایت به آرزویش در این زمینه رسید اما فرقی که او با بقیه آتش نشان ها دارد حجاب اوست.

انتخاب اولین آتش نشان محجبه در انگلیس

وی افزود: وقتی کوچک بودم به آتش نشان ها نگاه می کردم، آنها مانند ابرقهرمانان زندگی واقعی من بودند و من از آن زمان می دانستم که این چیزی است که می خواهم انجام دهم.

اما تنها زمانی که آرشید شروع به جستجوی آموزش کرد، فهمید قبل از اینکه بتواند به آرزوهای خود برای اطفای حریق دست یابد با چند مانع روبرو خواهد شد.

وی توضیح می دهد: بارزترین و رایج ترین سوال همیشه در مورد حجاب است. من باید می فهمیدم برای اینکه در امان باشم و همراه با کارم بتوانم ایمان خود را حفظ کنم چه کاری باید انجام دهم.

ارشید گفت: من تصمیم گرفتم هرطور شده توانایی های خود را در حالی که حجاب دارم برای اطفای حریق نشان دهم و در نهایت توانستم دیگران را متقاعد کنم که می توان این کار را با حجاب هم به خوبی انجام داد.

آرشید تیمی را برای طراحی حجاب برای آتش نشانان زن تشکیل داده و آنها در حال حاضر سبک های مختلفی را امتحان کرده اند، اما آنها هنوز در تلاشند تا یک محصول نهایی ایجاد کنند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا