آسیااخباراروپاجهان

یونان پناهجویان را با دستبند به دریا می‌اندازد

پناهجویانی که از سوی عناصر یونان به آب‌های دریای اژه انداخته شده‌ و توسط گارد ساحلی ترکیه نجات یافته‌اند، می‌گویند 3 روز پیش در جزیره خیوس دستگیر و سپس با دستبند به دریا انداخته شده‌اند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ «احمد عدنان محمد» پناهجوی تبعه سومالی که توسط گارد ساحلی ترکیه نجات یافته‌، در گفتگو با خبرگزاری آناتولی با بیان اینکه این حادثه حین ورود به یونان اتفاق نیفتاده، گفت: دو روز پیش وارد جزیره خیوس شدیم.

وی با بیان اینکه همسر و فرزندش سه ماه پیش وارد یونان شده‌ بودند و برای رفتن به نزد آنها در 16 مارس جاری به همراه 28 نفر سوار یک قایق وارد جزیره خیوس شده‌اند، تصریح کرد: در این جزیره از سوی عناصر یونان دستگیر شده‌اند.

محمد با اشاره به اینکه نیروهای یونان 7 نفر از آنها را سوار یک قایق کرده و در آب‌های یک جزیره نزدیک به ترکیه به دریا انداخته‌اند، گفت خودش نیز حدود سه ساعت شنا کرده و پس از اینکه به ساحل رسیده حدود دو ساعت به انتظار کمک‌رسانی نشسته است.

وی گفت: به دست‌های‌مان دستبند زدند. پس از اینکه به بیمارستان منتقل شدم هنوز هم این دستبندها در دستم بودند. کسانی که جان باختند به خاطر این دستبندها نتوانستند شنا کنند. تمام وسایل‌مان را به زور گرفتند ما را کتک زدند. از دیگران نیز خبر نداریم.

وی اظهار داشت: یونان با ما بسیار بد رفتار می‌کند. دیگر قصد رفتن به آنجا را ندارم و تلاش خواهم کرد تا خانواده‌ام را به ترکیه بیاورم.

«عبدالسلام باح» یکی دیگر از این پناهجویان نیز گفت: عناصر یونان ما را به نزدیک یک جزیره منتقل کرده و در آنجا ما را به دریا انداختند.

تیم‌های گارد ساحلی ترکیه دیروز صبح پس از دریافت گزارشی مبنی بر حضور گروهی از پناهجویان در آب‌های شهرستان چشمه ازمیر، 3 نفر از این پناهجویان را نجات داده و 3 نفر دیگر نیز جان باخته‌ بودند. همچنین فعالیت‌ها برای نجات یک پناهجوی دیگر ادامه دارد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا