آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسهعربستان سعودی

عربستان تا پایان رمضان زائر خارجی نمی‌پذیرد

عربستان سعودی با تشدید شیوع کرونا در منطقه همچنان مجوزی برای ورود زائران خارجی به این کشور صادر نکرده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ علاوه بر این، همه پروازهای بین‌المللی عربستان از اواسط پاییز سال جاری متوقف شد و هیچ زائر خارجی امکان تشرف به خانه خدا و انجام مناسک عمره مفرده را نداشت و در این مدت با وجود باز بودن درهای مسجدالحرام، فقط افراد ساکن در عربستان امکان زیارت کعبه را داشتند.

به گفته منابع آگاه قرار بود این توقف تا نیمه ماه شعبان اعمال شود و پس از آن برای برپایی عمره مفرده با حضور زائران خارجی به‌ویژه در ماه مبارک رمضان تصمیم‌گیری شود. اما در تصمیمی جدید، عربستان از توقف پروازهای بین‌المللی در ماه رمضان خبر داده است.

بر همین اساس، تا پایان ماه مبارک رمضان همچنان سفر به عربستان برای زائران خارجی و انجام مناسک عمره مفرده برای آن‌ها امکان‌پذیر نیست و بسیاری از مردم کشورهای اسلامی همچون هند، مالزی، پاکستان، عراق و سوریه که در ماه مبارکه رمضان سال‌های گذشته زائر سرزمین وحی بودند، امسال به دلیل شیوع کرونا نمی‌توانند عازم خانه خدا شوند.

البته سال گذشته نیز به دلیل شیوع کرونا در جهان، پروازهای عربستان لغو و حتی درهای مسجدالحرام به روی زائران بسته شد و هیچ زائری امکان تشرف به کعبه را نداشت. امسال نیز با تداوم کرونا هنوز عربستان آمادگی لازم برای پذیرش زائر خارجی را ندارد.

عربستان یکی از کشورهایی است که واکسیناسیون علیه کرونا را آغاز و حتی شرط پذیرش زائر خارجی در ایام حج تمتع را تزریق واکسن کرونا اعلام کرده است.

این امر در حالی است که هنوز تفاهم‌نامه حج تمتع نیز با هیچ کشوری به امضا نرسیده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا