آسیااخبارجهانجهان اسلامفرهنگ و هنر

پیشنهاد تایوان در راستای گردشگری اسلامی پس از پایان دوران کرونا

تایوان همواره یکی از کشورهای مهمی بوده که گردشگری حلال را به مسلمانان ارائه می‌دهد و این منطقه به عنوان سومین مکان جهان در شاخص سفر جهانی مسلمانان انتخاب شده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ اداره اقتصاد و تجارت تایوان در اندونزی در بیانیه ای اعلام کرد: دولت و شرکت‌های خصوصی به طور فعال گواهینامه‌های مختلف حلال را تبلیغ می‌کنند و سعی در ایجاد یک فضای مسلمان پسند برای گردشگران  دارند.

پیشنهاد تایوان در راستای گردشگری اسلامی پس از پایان دوران کرونا

این نهاد در ادامه گفت: تایوان قصد دارد با پایان یافتن همه‌گیری ویروس کرونا به مقصد باارزشی برای گردشگران مسلمان در جهان تبدیل شود.

به گفته آنها، بسیاری از اطلاعات مربوط به گردشگری حلال را می‌توان در اینترنت، وب‌سایت دفتر گردشگری تایوان و آژانس های مسافرتی عمده یافت.

مقامات تایوانی از هم‌اکنون برای مسافران مسلمان، نمازخانه‌هایی در مناطق دیدنی، فرودگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار و بسیاری از جاذبه‌های مهم گردشگری و موزه کاخ ملی این کشور قرار داده‌اند.

به گفته آن‌ها اپراتورهای اتوبوس مسافرتی که گروه‌های تور اسلامی را هدایت می‌کنند در راستای ایجاد یک محیط مسلمان‌پسند همچنین فضاهای جداگانه در وسیله نقلیه را برای مردان و زنان ترتیب داده اند تا مسلمانان بتوانند با آسایش از سفر در تایوان لذت ببرند.

آنها همچنین اعلام کردند که برای تهیه غذا نیز جای نگرانی وجود ندارد و از سال 2012 ، دفتر گردشگری تایوان با همکاری نهادهای صدور گواهینامه به طور مکرر چندین سمینار در زمینه صدور گواهینامه غذای مسلمان پسند برگزار کرده است.

امروزه، در جستجوی غذای حلال، گردشگران مسلمان می توانند به رستوران هایی با تابلوهایی با عنوان «رستوران مسلمان پسند با گواهینامه» و «دارای گواهینامه غذای حلال» مراجعه کنند.

طبق آمار اداره گردشگری تایوان، از مارس 2021 میلادی ، 276 رستوران حلال و هتل مسلمان دوست در تایوان وجود دارند که شامل هتلهای پنج ستاره، مراکز تفریحی و غذاهای خیابانی است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا