آسیاآمریکااخبارجهانجهان اسلامعربستان سعودی

سازمان «گزارشگران بدون مرز» از ولیعهد سعودی شکایت کرد

سازمان «گزارشگران بدون مرز»  در بیانیه‌ای از شکایت خود علیه «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان سعودی در دادگاهی در آلمان خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ در این بیانیه آمده که این سازمان شکواییه‌ای علیه «محمد بن سلمان» به دادگاه فدرال در شهر «کارلسروهه» که مختص جرائم بین‌المللی است تقدیم کرده و از ولی‌عهد سعودی بابت «قتل جمال خاشقچی»، «ظلم آشکار و هدفمند به روزنامه‌نگاران عربستانی»، «بازداشت حداقل ۳۳ روزنامه‌نگار» و «بازداشت چهار مقام سعودی» شکایت کرده است.

سازمان «گزارشگران بدون مرز» از ولیعهد سعودی شکایت کرد

همزمان سازمان گزارشگران بدون مرز قرار است امروز در پاریس پایتخت فرانسه در خصوص وضعیت روزنامه‌نگاران در عربستان کنفرانس خبری برگزار کند.

این سازمان پس از انتشار گزارش دولت آمریکا در خصوص قتل جمال خاشقچی، در بیانیه‌ای ابراز امیدواری کرد که مسئولان سعودی که در قتل این نویسنده منتقد عربستانی دست داشتند، محاکمه شوند.

دولت آمریکا اخیرا، درباره قتل «جمال خاشقچی» منتقد سعودی و ستون‌نویس روزنامه «واشنگتن پُست» گزارشی منتشر کرد که نشان می‌داد این ترور با دستور مستقیم محمد بن سلمان ولی‌عهد سعودی انجام شده است.

این گزارش که دفتر اطلاعات ملی آمریکا آن را منتشر کرد، حاکی از آن بود که محمد بن سلمان مجوز عملیاتی برای «دستگیری یا قتل» جمال خاشقچی را صادر کرده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا