آفریقااخبارجهانفرهنگ و هنر

مسلمانان کیپ تاون با «ذکر و دعا» به جنگ جرایم خیابانی می‌روند

با اعتقاد به اینکه یاد خدا موجب آرامش در زندگی و جامعه می‌شود، در منطقه ماننبرگ در شهر کیپ تاون در آفریقای جنوبی، مسلمانان از شیوه دعا و ذکر خدا برای ترویج صلح و همدلی در جامعه بهره می‌برند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ طی سه سال گذشته، تیمی از روحانیون مسلمان مأموریت داشته‌اند صلح را در این منطقه برقرار کرده و با مشکلات خلافکاری و باندهای مواد مخدر مبارزه کنند.

مسلمانان کیپ تاون با «ذکر و دعا» به جنگ جرایم خیابانی می‌روند

یکی از اقدامات این روحانیون مسلمان برگزاری جلسات «ذکر» هفتگی است و آن‌ها عبادت را در محلی باز برگزار می‌کنند.

برگزارکنندگان می‌گویند، در طول سه سال گذشته، هیچگاه در یک ساعت و نیم عبادت که در آن ۱۰۰-۴۰۰ نفر شرکت کرده‌اند ، درگیری گروهی رخ نداده است.

شیخ محمد سالینگ اسحاق، از برگزار کنندگان این مراسم می‌گوید: علی‌رغم همه شرایط ما در برگزاری مراسم ذکر و ادعیه در طی سه سال گذشته مداومت داشته‌ایم.

اسحاق معتقد است که گفت‌وگو با رهبران مختلف مذهبی شروع خوبی برای مبارزه با جرایم خیابانی است و می‌گوید: جرم و خلاف هیچ مرزی ندارد و دین و مذهب نمی‌شناسد.

پلیس در اواسط سال ۲۰۱۵ ماننبرگ را «منطقه خطرناک قرمز» اعلام کرد و به مدت چند ماه، آمبولانس ها قادر به ورود به منطقه نبودند مگر اینکه توسط پلیس همراه شوند. اسحاق می‌گوید اکنون اوضاع بسیار تفاوت کرده و حتی گانگسترهای قدیمی به راه راست هدایت شده‌اند و در برخی مناطق خاص گاهی اوقات به روحانیون مسلمان در برگزاری برنامه دعا کمک می‌کنند.

گفتنی است؛ پليس محلی نیز از روحانیون مذهبی این منطقه به دلیل نقشی که در کاهش جرایم داشته‌اند، قدردانی کرده اند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا