آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسهعراق

ورود یک هیئت از واتیکان به عراق برای زمینه سازی سفر پاپ

هیئتی از واتیکان متشکل از ۱۵ نفر برای فراهم کردن مقدمات سفر تاریخی پاپ فرانسیس اول به عراق از دفتر آیت الله العظمی سیستانی مدظله، دیدار کردند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ هیئت واتیکان در ابتدا وارد فرودگاه نجف اشرف گشته و مورد استقبال فرماندار و سایر مقامات این شهر قرار گرفت.

ورود یک هیئت از واتیکان به عراق برای زمینه سازی سفر پاپ

این هیئت پیش از این برای فراهم کردن مقدمات دیدار پاپ فرانسیس از استان ذی قار و شهر تاریخی اور، که زادگاه حضرت ابراهیم علیه السلام است، بازدید کردند.

آنها همچنین از شهر ناصریه، و شهر باستانی زیگورات بازدید کردند.

شیخ خالد ملا، رئیس جمعیت علمای عراق اعلام کرد که سفر پاپ به عراق و دیدار وی با مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سیستانی مدظله، پس از دوران جنگ و خشونتی که عراق متحمل شده است، در چارچوب تقویت روابط بین ادیان و تعمیق پشتیبانی جهانی از عراق انجام می‌شود.

روز جمعه، پنجم مارس (۱۵ اسفند) پاپ از فرودگاه فیومیچینو ایتالیا به فرودگاه بین‌المللی بغداد سفر می‌کند و مورد استقبال رسمی مقامات عراقی قرار می‌گیرد.

پاپ در این سفر سه روزه با جمعی از مقامات سیاسی و دینی عراق و جامعه مسیحیان این کشور ملاقات و از آثار تاریخی و دینی این کشور دیدار خواهد کرد.

مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر عراق در دیدار با «میجا اسکوفر» سفیر واتیکان در این کشور گفت: سفر پاپ به عراق در زمینه تقویت ثبات و اشاعه روحیه همبستگی و همزدستی مسالمت آمیز در عراق و سراسر منطقه سهم خواهد داشت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا