آسیااخبارایرانجهانجهان اسلامعراق

پروازهای عتبات از سر گرفته شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران گفت: پروازهای شرکت‌های هواپیمایی ایرانی و عراقی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بین دو کشور در هفته جاری از سر گرفته شده و منعی برای صدور مجوز پرواز به عراق وجود ندارد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ محمدحسن ذیبخش اظهار کرد: پس از شیوع ویروس کرونا، محدودیت‌های سفر در برخی مسیرهای پروازی اعمال شد که پرواز ایران به عراق نیز مشمول این محدودیت‌ها قرار گرفت.

پروازهای عتبات از سر گرفته شد

وی خاطرنشان کرد: با توافقات صورت گرفته بین دو کشور مقرر شد پرواز شرکت هواپیمایی عراقی در مسیر تهران- نجف- تهران و مشهد- نجف- مشهد از هفته جاری برقرار شود و در حال حاضر محدودیتی برای صدور مجوز به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی وجود ندارد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی ایران هرچند در پاسخی روشن به این سوال که «آیا در حال حاضر امکان سفر هوایی برای مسافران عادی و زائران وجود دارد یا نه؟»، نداد؛ اما تصریح کرد: مقرر شده تا پروازهای شرکت‌های هواپیمایی این کشور به ایران از سر گرفته شود و ایرلاین‌های ایرانی نیز می‌توانند با دریافت مجوز در مسیر پروازی مذکور به جابه‌جایی مسافران اقدام کنند.

وی افزود: در حال حاضر هفته‌ای دو پرواز از تهران و دو پرواز از مشهد به شهرهای نجف و بغداد برقرار است و اعزام و پذیرش مسافران مستلزم تأیید کشور عراق است.

برخی منابع آگاه می گویند که سفارت عراق در ایران برای صدور ویزا به زائران و مسافران عادی مشکلی ندارد، اما بنا به درخواست کارگروه مبارزه با کرونا در ایران و فشارهای حکومتی ویزا صادر نمی نماید.

این در حالی است که مسئولان حکومتی در ایران برای سفر به دیگر کشورها پروتکل هایی را ترتیب داده و مسافران در حال رفت و آمد هستند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا