آسیااخبارافغانستانپاکستانجهانجهان اسلام

خبرهای ضد و نقیض از هلاکت رهبر طالبان در پاکستان

یکی از روزنامه‌های افغانستان به نقل از برخی منابع آگاه نوشت که «ملا هبت‌الله» چند ماه پیش در پی انفجاری که در شهر کویته پاکستان روی داد؛ به هلاکت رسیده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ روزنامه ۸ صبح افغانستان به نقل از منابع آگاه نوشته که «ملا هبت‌الله آخوندزاده» رهبر سنی های تندروی طالبان، به همراه «ملا مطیع‌الله» رئیس استخبارات و «حافظ عبدالمجید» مسئول مالی این گروه، در انفجاری در پاکستان کشته شده‌اند.

ادعا می‌شود که این انفجار ماه‌ها پیش در یک خانه حفاظت‌شده مربوط به حافظ عبدالمجید در منطقه «چالو باوری» شهر کویته رخ داده است.

به گفته این منابع، رهبر گروه طالبان و رئیس استخبارات این گروه در همان لحظات اول انفجار کشته شده‌اند و حافظ عبدالمجید که مسئول مالی طالبان است، پس از دو سه روز در یکی از بیمارستان‌های مربوط به ارتش پاکستان جان داده است.

البته منابع رسمی گروه طالبان هنوز این خبر را تائید نکرده‌اند. پیش از این نیز خبرهای متعددی در مورد مرگ رهبر گروه طالبان منتشر شده بود. یکی از این موارد، انفجار سال ۱۳۹۸ در شهر کویته پاکستان بود.

رویترز در آن زمان گزارش داد که «مولوی احمدالله» برادر ملا هبت‌الله، در نتیجه این انفجار کشته و یک پسر رهبر گروه طالبان زخمی شده است.

منابع اما گفته بودند که ملا هبت‌الله آخوندزاده رهبر گروه طالبان، در آن زمان در مسجد حضور نداشته است.

در بیستم فروردین سال جاری نیز خبرهایی از یک انفجار در خانه حافظ عبدالمجید در کویته منتشر شد.

رسانه‌های پاکستانی در آن زمان گزارش داده بودند که یک نشست سران و فرماندهان گروه طالبان هدف انفجار بوده است.

هرچند منابع محلی گفته بودند که شماری از اعضای رهبری گروه طالبان در این انفجار کشته شده‌اند؛ اما طالبان این خبر را تایید نکرد.

«فارین پالیسی» نیز در ماه خرداد سال جاری گزارش داد که رهبر سنی های تندروی طالبان به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان باخته است.

«مولوی محمدعلی احمدجان» یکی از فرماندهان این گروه نیز در آن زمان خبر ابتلای ملا هبت‌الله به کرونا را تائید کرد اما گفت که وضعیتش رو به بهبودی است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا