آسیااخباربحرینجهانجهان اسلام

درخواست عفو بین الملل برای آزادی زندانیان اندیشه در بحرین

سازمان عفو بین الملل در بیانیه ای با تاکید بر لزوم آزادی فوری همه زندانیان اندیشه در بحرین، آل خلیفه را به تغییر روند خود در برخورد با مخالفان دعوت کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ عفو بین الملل از مقامات بحرین خواست تا همه کسانی را که صرفا به سبب فعالیت‌های مسالمت آمیز برای دستیابی به حقوق انسانی خود در زمینه آزادی بیان و تظاهرات، زندانی شدند، فورا و بدون هیچ قید و شرطی آزاد نموده و همه اتهام‌ها علیه آن‌ها را لغو کند.

درخواست عفو بین الملل برای آزادی زندانیان اندیشه در بحرین

این سازمان همچنین از مقامات منامه خواست تا روند خود را که در دهه گذشته در پیش گرفته بودند، تغییر دهند.

سازمان عفو بین الملل بر افزایش روند آنچه این سازمان پدیده ظلم برنامه ریزی شده و سرکوب سیاسی علیه مخالفان، روحانیون و فعالان جامعه مدنی نامید، تاکید کرد.

این سازمان افزود: مقامات بحرینی به اعمال محدودیت در هر محیطی که زمینه مبارزه یا آزادی بیان به شیوه‌های مسالمت آمیز را فراهم می‌کند، ادامه می‌دهند.

بر اساس این بیانیه با وجود گذشت ۱۰ سال، بحرین همچنان در اجرای توصیه‌های کمیته حقیقت یاب مستقل این کشور کوتاهی و حتی تعهدات خود را در زمینه قوانین بشردوستانه بین المللی نقض می‌کند.

عفو بین الملل افزود فرزندان دختر و پسر مخالفان بحرینی از سال ۲۰۱۶ به طور فزاینده با سرکوب شدید رو به رو هستند و هدف انواع تهدیدها، احضارها، ممنوع الخروج بودن، بازداشت ها، بازجویی‌ها و حتی حکم حبس قرار گرفته اند.

این سازمان تاکید کرد حکومت بحرین در دهه گذشته همواره به توصیه‌های اصلی کمیته حقیقت یاب بی توجهی می‌کند؛ کمیته مستقلی که به دستور پادشاه بحرین در پاسخ به نگرانی‌های بین المللی درباره سرکوب اعتراض‌ها تشکیل شد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا