آسیااخباراروپاجهانجهان اسلامعراق

پاپ ۱۶ اسفند با آیت الله العظمی سیستانی دیدار می کند

سایت رسمی پاپ واتیکان برنامه سفر وی به عراق را که قرار است بین پنجم تا هشتم ماه مارس آینده انجام شود، منتشر کرد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از خبرگزاری عراق (نینا)؛ براساس این برنامه، پاپ فرانسیس روز پنجم مارس (شانزدهم اسفند) از فرودگاه بین المللی رم به مقصد عراق حرکت می کند و وارد فرودگاه بین المللی بغداد شده و مورد استقبال شخصیت های عراقی قرار می گیرد.

سمت راست: پاپ فرانسیس سمت چپ: آیت الله العظمی سیستانی

در این وب سایت رسمی با اشاره به اینکه پاپ فرانسیس پس از ورود به فرودگاه بغداد، در سالن تشریفات این فرودگاه با “مصطفی الکاظمی” نخست وزیر عراق دیدار می کند و سپس در یک استقبال رسمی با حضور “برهم صالح” رئیس جمهور عراق و مقامات بلندپایه این کشور وارد کاخ ریاست جمهوری می شود، آمده: پاپ سپس با اسقف ها، کشیش ها و علمای کلیسای جامع کاتولیک سریانی (بانو رستگاری) در بغداد دیدار خواهد کرد.

در این برنامه، پاپ فرانسیس روز دوم یعنی (ششم مارس/ ۱۶ اسفند) برای دیدار با آیت الله العظمی سید علی سیستانی، بغداد را به مقصد شهر مقدس نجف ترک می کند سپس برای شرکت در کنفرانس بین الادیان در شهر اور (زادگاه حضرت ابراهیم علیه السلام) به ناصریه مرکز استان ذی قار می رود.

در این سایت رسمی همچنین آمده: پاپ پس از سفر به ذی قار، ظهر همان روز به بغداد باز می گردد تا روز بعدی یعنی هفتم مارس ۲۰۲۱ به اربیل رفته و در آنجا با مقامات این اقلیم و شماری از شخصیت های دینی در فرودگاه اربیل دیدار کند.

وی سپس با بالگرد به موصل و قرقوش می رود و بعد از ظهر همان روز به اربیل باز می گردد تا مراسم نیایش را در ورزشگاه “فرانسو حریری” در اربیل برگزار نموده و پس از بازگشت به بغداد، روز هشتم مارس (هجدهم اسفند) نیز به رم باز می گردد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا