آسیااخبارجهانجهان اسلامعتبات و اماکن مقدسهعراق

سیاه پوش شدن حرم امام علی علیه السلام به مناسبت وفات حضرت ام البنین

حرم مطهر مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در نجف اشرف به مناسبت وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها سیاه پوش شد.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از شبکه امام علی علیه السلام، کارکنان شعبه گلدوزی متعلق به بخش کتیبه ها و احیای میراث در آستان مطهرعلوی به مناسبت سالروز وفات حضرت ام البنین سلام الله علیها به نصب پرچم ها و پارچه نوشته های سیاه در صحن و سرای داخل و خارج ازاین آستان اقدام کردند.

سیاه پوش شدن حرم امام علی علیه السلام به مناسبت وفات حضرت ام البنین

بخش گلدوزی آستان مطهر علوی بر روی پارچه نوشته ها عبارت هایی مانند السلام علیک یا ام البنین، السلام علی ام العباس و اخوته، السلام علیک یا زوجة امیر المومنین، السلام علیک ام الشهداء را گلدوزی کرد.

مسئولان آستان مطهر علوی برنامه هایی را به همین مناسبت با رعایت شرایط بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا در صحن حیدری برگزار می کند.

فاطمه کلابیه معروف به ام البنین در سال پنجم هجری قمری در کوفه به دنیا آمد و در 13 جمادی الثانیة 64 هجری قمری در سن 60 سالگی در مدینه منوره وفات کرد و در قبرستان بقیع به خاک سپرده شد.

ام البنین همسر امام علی علیه السلام است، وی را به خاطر داشتن چهار پسر به نام های عباس، عبدالله، جعفر و عثمان، ام البنین نامیدند. هر چهار فرزند وی در رکاب امام حسین علیه السلام در کربلای معلی به شهادت رسیدند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا