آمریکااخبارجهانعلم و فناوری

رشد چشمگیر سرمایه ‌گذاری اسلامی در کانادا

گزارش‌ های دریافتی از کشور کانادا نشان می ‌دهد سرمایه‌ گذاری مسئولانه از جمله سرمایه ‌گذاری بر اساس احکام اسلامی در این کشور در حال رشد است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از Parry Sound؛ بر اساس گزارشی درباره روند سرمایه ‌گذاری مسئولانه در کانادا، سرمایه ‌گذاری ‌های مبتنی بر احکام و اعتقادات مذهبی و اسلامی در این کشور رشد داشته است.

رشد چشمگیر سرمایه ‌گذاری اسلامی در کانادا

گفتنی است، بطور کلی، سرمایه ‌گذاری مسئولانه تقریباً ۶۲ % صنعت سرمایه‌ گذاری کانادا را تشکیل داده، در حالیکه دو سال پیش ۵۰,۶ % از کل سرمایه‌ گذاری در کانادا را به خود اختصاص می‌ داد.

در همین راستا “محمد ساواف” بنیانگذار و مدیرعامل شرکت مالی اسلامی منزیل (Manzil) در تورنتو، تحقیقات بازار نشان داده كه بیش از ۷۰ % كانادایی‌ های مسلمان در صورت موجود بودن زمینه‌ های لازم برای سرمایه‌ گذاری حلال، در این حوزه سرمایه‌ گذاری می ‌کنند. این امر بویژه درباره مسلمانان جوان که علاقه بیشتری به سرمایه ‌گذاری نسبت به نسل‌ های قدیمی دارند، صادق است.

قابل ذکر است، براساس احکام اسلامی، سرمایه‌ گذاری باید بدون ربا باشد و این نوع سرمایه ‌گذاری در زمینه‌ هایی مانند گوشت خوک، مشروبات الکلی و تولید محتویات مستهجن ممنوع است.

لازم به ذکر است، سرمایه ‌گذاری مسئولانه که سرمایه‌ گذاری پایدار، سرمایه‌ گذاری سبز، سرمایه ‌گذاری با وجدان اجتماعی و سرمایه ‌گذاری اخلاقی نیز خوانده می ‌شود، یک رویکرد سرمایه‌ گذاری است که هم بازگشت مالی و هم تولید کالا و خدمات با در نظر گرفتن شرایط اجتماعی را شامل می‌ شود. شرکت ‌ها و افرادی که مسئولانه سرمایه ‌گذاری می ‌کنند، اوضاع جامعه و محیط زیست را بهبود می ‌بخشند و می ‌توانند اهداف سرمایه ‌گذاری را با ارزش‌ های اجتماعی هم راستا کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا