آمریکااخبارجهان

گزارش موسسه آمریکایی از افزایش شمار مسلمانان قاره آمریکا

یک موسسه امور تازه مسلمانان در آمریکا در جدیدترین گزارش خود می گوید که تعداد مسلمانان لاتینی تبار در آمریکا افزایش یافته است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ گروه تبلیغات زبان اسپانیایی موسسه «why islam usa» که بزرگ‌ ترین موسسه امور تازه مسلمانان در آمریکاست، در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد: نزدیک به 276 هزار مسلمان لاتینی تبار وجود دارند که بیش از 8 درصد از جامعه مسلمانان در ایالات متحده آمریکا را تشکیل می دهند.

گزارش موسسه آمریکایی از افزایش شمار مسلمانان قاره آمریکا

براساس این گزارش، تعداد مسلمانان در ایالات متحده آمریکا به بیش از سه میلیون و 500 هزار مسلمان می رسد. بیشتر مسلمانان لاتینی تبار از مکزیک، پورتوریکو، کوبا و کشورهای آمریکای مرکزی می آیند.

در این گزارش آمده: شمار زیادی از این مسلمانان در ایالت های فلوریدا، تگزاس و کالیفورنیا زندگی می کنند. بیشتر آنها در ابتدا مسلمانان نبودند، بلکه در نتیجه تلاش های مراکز و نهادهای اسلامی در آمریکا به دین اسلام گرویدند.

این گزارش حاکی از استقبال روزافزون زنان به دین مبین اسلام در آمریکا است. با افزایش تعداد مسلمانان لاتینی تبار در آمریکا، نیاز به یک شبکه ماهواره ای اسلامی به زبان اسپانیایی احساس می شود.

در همین حال، مطالعات مرکز تحقیقاتی پیو نشان داد که تا سال 2040 میلادی اسلام دومین دین بزرگ از نظر جمعیت در آمریکا خواهد بود.

مسلمانان لاتینی آمریکایی گروهی قومی زبانی از شهروندان ایالات متحده آمریکا هستند که اصل و نسبت شان به کشورهای آمریکای لاتین یا شبه جزیره ایبری می رسد.

اسپانیایی ها آیین کاتولیک رومی را به آمریکای لاتین آوردند. عرب ها نیز اسلام را به تعداد اندکی از کشورهای آمریکای لاتین مانند مکزیک، السالوادور، گواتمالا و کلمبیا آوردند.

لاتین ها معتقدند که ارزش های اسلامی با ارزش های سنتی فرهنگ لاتین هماهنگی دارد.

گروندگان به دین اسلام از شباهت هایی مانند احترام به همبستگی اجتماعی، خانواده، اهمیت به دین و آموزش یاد کردند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا