آسیااخباربحرینجهانجهان اسلام

سرکوب سیستماتیک شیعیان بحرین به بهانه مقابله با کرونا

سال ۲۰۲۰ میلادی سال سرکوب سیستماتیک آزادی ‌های دینی در بحرین به بهانه مقابله با ویروس کرونا بوده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از منامه پست؛ سازمان «آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر» (ADHRB) در گزارشی اعلام کرد: سال 2020 میلادی، سال سرکوب هدفمند و سیستماتیک آزادی های دینی در بحرین به بهانه مقابله با ویروس کرونا (کووید 19) بوده است.

سرکوب سیستماتیک شیعیان بحرین به بهانه مقابله با کرونا

این سازمان گزارش داد: در طول دهه ‌های گذشته و تا امروز، شیعیان بحرین که به گفته این سازمان 70 % از ساکنان این کشور را تشکیل می دهند، از تبعیض سیستماتیک توسط حکومت و تبعیض در استخدام در اداره های رسمی و نظامی رنج می برند بطوری که از حضور آنها در سیستم نظام جلوگیری می شود.

در این گزارش آمده: این تبعیض در سال 2020 به بهانه اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا افزایش یافت بطوری که آل خلیفه به بهانه برگزاری مناسبت های دینی شیعه یا مشارکت در این مناسبت ‌ها به بازداشت و احضار شماری از مردم بحرین اقدام کرد و تعداد زیادی از آنها را به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم کرد.

براساس این گزارش، سایر ادیان و گروه های مذهبی دیگر درسایه استانداردهای دوگانه آل خلیفه بدون هیچ محدودیتی آیین های مذهبی خود را انجام می دهند.

سازمان «آمریکایی‌ها برای دموکراسی و حقوق بشر» اعلام کرد: حکومت بحرین برای برگزاری عاشورای حسینی و اربعین که هرساله شیعیان این مناسبت ها را برگزار می کنند، و نقض آزادی های دینی در زندان محدویت هایی را به بهانه جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اعمال کرد.

این سازمان از مقامات بحرین خواست تا به تبعیض سیستماتیک علیه شیعیان پایان داده و با همه ادیان و مذاهب در این کشور عادلانه برخورد کند و به آزادی عقیده احترام بگذارد.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا