آسیااخبارپاکستانجهانجهان اسلام

درخواست از کشورهای اسلامی برای حضور در بازار حلال

یکی از مقامات پاکستان از کشورهای میانان خواست تا حضوری فعالتر در بازار حلال داشته باشند.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان) به نقل از رسانه های پاکستان؛ مشاور نخست وزیر این کشور در امور اصلاحات و ریاضت اقتصادی در سخنانی اظهار داشت که 80 % بازار حلال توسط کشورهایی اداره می شود که عضو سازمان همکاری اسلامی نیستند و این مسئله ای است که باید مورد توجه کشورهای اسلامی قرار بگیرد.

درخواست از کشورهای اسلامی برای حضور در بازار حلال

دکتر “عشرت حسین” در سخنرانی هنگام ارائه گزارش وضعیت اقتصاد جهانی اسلامی به میزبانی مرکز تعالی مالی اسلامی کراچی به این مسئله اشاره کرد.

این رویداد با همکاری شورای توسعه حلال پاکستان و با مشارکت «دینار استاندارد»، یک شرکت تحقیقاتی و مشاوره ای مستقر در ایالات متحده برگزار شد.

دکتر عشرت در ادامه توضیح داد که پاکستان و دیگر کشورهای مسلمان می توانند بازیگران اصلی این صنعت دو تریلیون دلاری باشند.

وی افزود: مواد غذایی، دارویی و آرایشی حلال جهانی 255 میلیارد دلار صادرات دارد و فرصتی فوق العاده برای استفاده صادر کنندگان پاکستانی و دیگر کشورهای اسلامی فراهم می کند.

عشرت همچنین گفت: در حال حاضر صادرات ما در این بخش فقط 2.6 میلیارد دلار است (برآورد در سال 2019) که تنها 1٪ از این فرصت است.

وی یادآور شد که با تمرکز استراتژیک در این بازارهای صادراتی به طور قطع پاکستان می تواند صادرات خود در بازار حلال را رشد دهد.

مشاور نخست وزیر پاکستان در امور اصلاحات و ریاضت اقتصادی همچنین گفت: در این وضعیت بی ثبات اقتصادی، اقتصاد اسلامی با اکوسیستم اخلاقی و شفاف، همچنان به عنوان یک ستون قدرت و تضمینی برای آینده بهتر باقی مانده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا