آسیااخبارجهانجهان اسلام

برگزاری دوره‌ مجازی “شیعه پاسخ می‌‌‌‌‎ دهد” در اندونزی

مرکز اسلامی جاکارتا در اندونزی با توجه به تداوم شیوع کرونا، دوره‌های آموزش مباحث اسلامی را با عناوین مختلف از جمله “شیعه‌ پاسخ می‎ دهد” در این مرکز به صورت مجازی برگزار کرده است.

به گزارش شیعه ویوز (اخبار شیعیان جهان)؛ دوره‎های آموزشی مرکز اسلامی جاکارتا که پیش از کرونا به صورت حضوری برگزار می ‌شد، براساس بررسی‌ و نیازسنجی صورت گرفته در شرایط شیوع کووید ۱۹ به صورت مجازی ادامه یافته است.

اندونزی

“شیعه پاسخ می ‎دهد” با موضوعاتی همچون گسترش شیعه در جهان، ریشه تشیع، نقش شیعه در گسترش علوم و پاسخ به برخی شبهات متعارف، «کلام جدید» برای آشنایی دانشجویان با مسائل مرتبط به منطق دین، هرمنوتیک، پلورالیسم دینی، «آشنایی با فلسفه اسلامی» در راستای تصمیم دولت اندونزی مبنی بر توسعه علوم عقلی با هدف جلوگیری از افراط‌گرایی برای معلمان و دانشجویان از جمله این دوره‌هاست.

در بخشی از این دوره‌ها نیز «اخلاق اسلامی»، «مشاوره برای خانواده‌ها»، «مشاوره قبل از ازدواج»، «روانشناسی کودک»، «دوره نونهالان» شامل کلاس‎های قصه ‌گویی برای کودکان و آموزش مسائل دینی و تاریخ اهل بیت علیهم السلام، «مطالعات اسلامی» و «عقاید اسلامی» تبیین و تدریس می‌شود.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا