اخبارجهان اسلامعربستان سعودی

اظهارات جدید مفتی سعودی درباره زنان جنجال به پا کرد

«علی المالکی» مفتی سرشناس سعودی با اظهارات جدید خود درباره زنان و اینکه آنها تنها ابزاری برای لذت بردن هستند، در محافل مختلف جنجال به پا کرده است.
المالکی در اظهاراتی جنجال برانگیز که از سوی یکی از شبکه های ماهواره ای وهابی پخش شد، گفت: هدف از ازدواج با زن لذت بردن است، اما قضیه خدمت به شوهر، پخت و پز، شستشوی لباس ها و مانند آن به هیچ وجه برای آنها واجب شرعی نیست.
وی افزود: مگر اینکه احیانا عرف باشد،همچنانکه یک قانون فقهی هست که می گوید اگر در جامعه ای که چنین زنی در آن اقامت دارد، پخت و پز و مانند آن عرف باشد، در چنین صورتی برخی می گویند بر زن واجب است.
او ادامه داد: برخی از علما معتقدند که اگر در خانه خانواده زن، خدمتکاری وجود داشته باشد، بر مرد واجب است که خدمتکاری بیاورد و او خدمت نکند.
مالکی پس از آنکه اظهاراتش درباره زنان جنجال به پا کرد، به تصحیح دیدگاهش پرداخت و در توییترش نوشت: آنچه در مورد کلمه استمتاع(لذت بردن) ذکر کردم، یک لفظ شرعی و بدون ابهام است و مقصود از آن نکاح قانونی و رابطه مباح میان زوجین است که به گفته او در کتاب و سنت مشخص شده است.
مالکی در ادامه نوشت: شریعت مطهره به زنان جایگاه والایی داده است و این همان منظور من از روابط زناشویی است نه خدمت و بردگی و سبک شمردن آنها و واجب شمردن اعمالی که خدا و رسولش واجب نکرده اند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا