اخبارجهان اسلامعربستان سعودی

آمادگی عربستان برای استقبال از عمره‌گزاران خارجی

وزارت حج و عمره عربستان از پذیرش عمر‌ه‌گزاران خارجی خبر داد.
عبدالرحمن شمس، نماینده وزارت حج و عمره عربستان سعودی در امور عمره، اعلام کرد: این وزارتخانه پس از موفقیت در برگزاری حج عمره با عمره‌گزاران داخلی، آمادگی دارد تا از عمره‌گزاران خارجی نیز استقبال کند.
وی در گفت‌وگو با شبکه خبر عربستان سعودی با اشاره به اینکه شمار عمره‌گزاران تا کنون به ۴۵ هزار نفر رسیده است، گفت:‌ از آغاز مرحله دوم حج عمره تا کنون ۱۲۰ هزار نمازگزار نیز در نمازهای جماعت مسجدالحرام شرکت داشته‌اند.
شمس در خصوص چگونگی ثبت‌نام عمره‌گزاران خارجی اظهار کرد: متقاضیان حج عمره از خارج از کشور باید از طریق شرکت‌های زیارتی قابل اعتماد ثبت‌نام کنند و ورود به عربستان فقط به صورت کاروانی امکان‌پذیر است و ورود به صورت انفرادی قابل پذیرش نیست.
این مقام حکومتی با بیان اینکه اپلیکیشن «اعتمرنا» فقط مختص عمره‌گزاران داخل عربستان است، از تلاش‌های بسیار برای ارائه اطلاعات نادرست برای فریب دادن و گمراه کردن عمره‌گزاران خبر داد.
وی در زمینه ابتلا به بیماری کرونا در میان عمره‌گزاران نیز گفت: تاکنون هیچ موردی از ابتلا به این بیماری ثبت نشده و کارها براساس برنامه‌‌ریزی پیش می‌رود و همکاری‌های لازم با شرکت‌ها و نمایندگان قابل اعتماد نیز برای استقبال از عمره‌گزاران خارجی آغاز شده است.
برگزاری نماز جماعت صبح در مسجدالحرام از یکشنبه، ۲۷ مهرماه، آغاز شده است و بر اساس مرحله دوم انجام تدریجی حج عمره، ۴۰ هزار نمازگزار و ۱۵ هزار عمره‌گزار در روز وارد مسجدالحرام می‌شوند که این تعداد ۷۵ درصد کل ظرفیت این مسجد را شامل می‌شود. همچنین روضه منوره حرم حضرت رسول خدا صلی الله علیه و آله نیز به روی زائران داخلی باز شده است.
مقامات عربستان از ۲۲ سپتامبر گذشته مجوز برگزاری حج عمره و زیارت مسجدالحرام را طی ۴ مرحله و به صورت تدریجی، همراه با اتخاذ تدابیر پیشگیرانه برای جلوگیری از ابتلا به کرونا صادر کردند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا