آسیااخبارجهان

هیات حقوقی مسلمانان هند تبرئه عاملان تخریب مسجد بابری را زیر پاگذاشتن قانون توصیف کرد

هیات حقوقی مسلمانان هند با تشکیل جلسه اضطراری اعلام کرد: نسبت به تبرئه عاملان تخریب مسجد بابری واکنش قانونی جدی خواهد داشت.
به گزارش شیعه ویوز به نقل از ملت تایمز؛ «محمد ولی رحمان» دبیر هیات حقوقی مسلمانان هند اعلام کرد: تبرئه عاملان تخریب مسجد بابری که خود به صراحت از نقششان در تخریب این مسجد تاریخی سخن می گویند را هرگز نمی پذیریم.
وی تصریح کرد: تصمیم دادگاه مبنی بر تبرئه افرادی که در تخریب مسجد بابری نقش داشته اند خلاف قانون است و احساسات مسلمانان و اقلیت های مذهبی را جریحه دار می کند.
ولی رحمان اضافه کرد: شواهد بسیاری وجود دارد که این افراد عامدانه و از روی کینه دست به تخریب مسجد بابری زده اند و دادگاه باید طبق قانون در مورد مجازات آنها حکم صادر کند.
دبیر هیات حقوقی مسلمانان گفت: طبق قانون اساسی هند تمام اقلیت های مذهبی از آزادی برخوردارند و باید از اماکن مقدس آنها محافظت شود ولی تخریب مسجد بابری نقض آشکار این قانون بود.
گفتنی است اخیرا دادگاه عالی هند در مورد عاملین تخریب مسجد بابری که حدود 30 سالپیش این مسجد تاریخی را تخریب کرده بودند، رای نهایی خود را صادر و در کمال حیرت تمام این افراد را تبرئه کرد.
این در حالی است که برخی از عاملان تخریب مسجد بابری بعدها جزو سیاستمداران بزرگ حزب حاکم هند شدند و حتی پس از تبرئه نیز مصاحبه کرده و رسما اعلام کردند در تخریب مسجد نقش مهمی داشته‌اند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا