آذربایجاناخبارجهان اسلام

حمله مرگبار ارتش ارمنستان به گنجه آذربایجان

وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان امروز شنبه در گزارشی اعلام کرد: براثر حمله موشکی نیروهای ارمنستان به شهر گنجه دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان تاکنون ۱۲ نفر جان خود را از دست داده و ۴۰ نفر دیگر مجروح شدند.
وزارت دفاع جمهوری آذربایجان بامداد شنبه طی گزارشی درباره حملات موشکی نیروهای ارمنستان به شهرهای گنجه و مینگچویر خبر داده بوده بود.
به گزارش وزارت حوادث غیرمترقبه جمهوری آذربایجان ، درحال حاضر عملیات امدادی برای بیرون آوردن از زیر آوار ساکنان ساختمان های تخریب شده در شهر گنجه ادامه دارد.
«حکمت حاجی اف» دستیار رییس جمهوری آذربایجان نیز در صفحه توییتری خود نوشت: شهر گنجه با سامانه موشکی عملیاتی و تاکتیکی البروس (SCUD ) از خاک ارمنستان مورد حمله قرار گرفته است.
وی همچنین اعلام کرد که پدافند هوایی جمهوری آذربایجان حمله موشکی به شهر مینگچویر را خنثی کرده است.
وزارت دفاع ارمنستان اما انجام این حمله را انكار كرده و جمهوری آذربایجان را به ادامه بمباران مناطق مسكونی در قره باغ، از جمله شهر استپاناكرت (پایتخت) متهم كرده است.
این درحالی است که وزارت دفاع جمهوری آذربایجان گزارش درباره حمله نیروهای این کشور به زیرساخت های نظامی و واحدهای غیرنظامی در خاک ارمنستان را تکذیب کرد.
گنجه واقع در ۳۶۸ کیلومتری غرب باکو دومین شهر بزرگ جمهوری آذربایجان به شمار می رود و براثر حمله موشکی چند روز پیش نیروهای ارمنستان به این شهر ۱۰ نفر از ساکنان غیرنظامی جان باخته و ۳۵ نفر دیگر نیز مجروح شدند.
ارمنستان و جمهوری آذربایجان، یکدیگر را به هدف قرار دادن غیرنظامیان متهم کرده‌اند.
سازمان ملل متحد از هر دو طرف خواسته است تا از حمله به مناطق و زیرساخت‌های غیرنظامی خودداری کنند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا