اخباراروپاجهان

ارزش بازار حلال در ایتالیا ۵ میلیارد دلار است

یک سازمان صدور گواهینامه حلال ایتالیایی با نام «مرجع جهانی حلال» تصمیم گرفته خدمات خود را در انگلستان و به جامعه مسلمانان این کشور اروپایی نیز ارائه دهد.
در ایتالیا در حال حاضر چندین شرکت غذایی وجود دارند که گواهینامه حلال را از طریق این نهاد کسب کرده‌اند ، که به آنها اجازه می‌دهد بدون محدودیت به هر کشوری که می‌خواهند محصولاتشان را صادر کنند.
به این ترتیب در این بازار فرصتی عالی برای شرکت‌ها فراهم آمده تا بتوانند تجارت‌شان را به کشورهای اسلامی و شرقی گسترش دهند.
درحالی که ارزش بازار حلال در ایتالیا ۵ میلیارد دلار تخمین زده شده و مصرف جهانی حلال در سال ۲۰۱۸ از ۲.۳ تریلیون دلار فراتر رفته است، که ۱.۳ تریلیون دلار آن فقط در بخش مواد غذایی و آشامیدنی مرتبط می‌شود.
یکی دیگر از عناصر اصلی که شرکت‌های ایتالیایی را به سمت صدور گواهینامه محصولاتشان سوق می‌دهد، افزایش رو به رشد مسلمانان در جهان و رشد چشمگیر تقاضا از سوی آنان برای محصولات و کالاهای اسلامی است.
به علاوه مصرف‌کنندگان کالاها در خاورمیانه نیز به محصولات ساخت ایتالیا علاقه نشان می‌دهند و داشتن گواهینامه حلال راه را برای دسترسی به این بازار بزرگ باز خواهد کرد.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا