اخبار

بازداشت ۵ داعشی در شمال عراق

فرماندهی پلیس استان نینوا در شمال عراق از بازداشت پنج نفر از سنی های تندروی داعشی در جنوب شهر موصل مرکز این استان خبر داد.

فرماندهی پلیس استان نینوا در شمال عراق از بازداشت پنج نفر از سنی های تندروی داعشی در جنوب شهر موصل مرکز این استان خبر داد.

لیث خلیل الحمدانی، فرمانده پلیس استان نینوا گفت که نیروهای امنیتی وابسته به فرماندهی پلیس موفق شدند، پس از دریافت اطلاعات مبنی بر حضور عناصر داعش در جنوب موصل، پنج نفر از تروریست های وابسته به این گروه تروریستی را با انجام عملیاتی اطلاعاتی بازداشت کنند.

تروریست های بازداشت شده در زمان اشغال شهر موصل توسط داعش در بخش های مختلف حکومت خودخوانده این گروه تروریستی در این شهر مشغول به فعالیت بودند و بازداشت آنها در ایست بازرسی نصر، در جاده موصل-بغداد صورت گرفته است. 

دستگاه امنیتی عراق در زمان کنونی تمرکز خود را روی عملیات‌های اطلاعاتی برای پیگرد و دستگیری عناصر باقی مانده داعش در این کشور گذاشته است.

بخش اعظم استان نینوی در شمال عراق از جمله شهر موصل در سال 2014 میلادی توسط داعش اشغال شد، ولی نیروهای عراقی توانستند در سال 2017 میلادی شهر موصل را از دست تروریست های داعشی آزاد کنند.

با این وجود هنوز هسته های پنهان داعش در مناطق مختلف استان نینوی از جمله شهر موصل حضور دارند.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا