اخبار

بستن ۹۰ درصد از راه‌های نفوذ داعش میان دیاله و کردستان عراق

۹۰ درصد از راه‌های نفوذ سنی های تندروی داعش در حد فاصل استان دیاله و اقلیم کردستان عراق مسدود شد. 

۹۰ درصد از راه‌های نفوذ سنی های تندروی داعش در حد فاصل استان دیاله و اقلیم کردستان عراق مسدود شد. 

یک منبع امنیتی در ارتش عراق از بسته شدن ۹۰ درصد از راه‌های نفوذ و انتقال عناصر داعش میان دیاله و اقلیم کردستان خبر داد و گفت که حملات تروریستی نیز کاهش بسیار زیادی داشته است.

این منبع افزود: گسترش نیروهای ارتش در اطراف خانقین و انجام عملیات‌های پیگرد مخفیگاه‌های داعش به کاهش حملات تروریستی علیه روستاها و یگان‌های امنیتی در این منطقه سهیم بوده و حضور نیروهای پیشمرگه در مرز دیاله- کردستان و در مرز منطقه «کلار و جلولاء»  و تقویت یگان‌های و مراکز امنیتی، باعث شد تا ۹۰ درصد از راه‌های نفوذ داعش میان دیاله و مرز کردستان عراق مسدود شود.

به گزارش شفق نیوز، این منبع که افسری در ارتش عراق است ادامه داد: توافقنامه‌های امنیتی و هماهنگی های صورت گرفته میان ارتش و پیشمرگه در مرز دیاله-کردستان موجب تقویت امنیت و ثبات در روستاها و مناطق صعب العبور شد؛ مکانی هایی که برای حملات داعش طی دوسال اخیر بوده و موجبات قربانی شدن ده‌ها غیرنظامی و نیروی امنیتی را فراهم کرده بود. 

به گفته این منبع نظامی، بارزترین راهبرد، هماهنگی میان پیشمرگه و ارتش عراق است که بر انهدام هسته‌های خاموش داعش در سراسر روستاها و مناطق پرخطر در کنار پیگرد عناصر تحت تعقیب و کسانی که با عناصر داعش همکاری می‌کنند، متمرکز شزه و این امر بر اساس بیانیه‌های تکمیلی مشترک میان طرفین انجام می‌شود.

شایان ذکر است وزارت دفاع و پیشمرگه توافقنامه‌های امنیتی با نظارت ائتلاف بین‌المللی امضا کرده‌اند که از جمله آنها تاسیس ۴ دفتر است. این دفترها برای هماهنگی امنیتی مشترک میان ارتش و پیشمرگه در استان‌هایی است که مناطق مورد نزاع در آن قرار دارند.

این درحالی است که ترکیه نیز در ماه های اخیر به بهانه حمله به نیروهای حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) مناطق شمالی اقلیم کردستان را هدف قرار داده است.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا