اخبار

تشدید تدابیر پیشگیرانه در استان کربلا در پی افزایش آمار کرونا

تیم بحران استان کربلای معلی از اتخاذ تدابیر سختگیرانه جدید برای مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

تیم بحران استان کربلای معلی از اتخاذ تدابیر سختگیرانه جدید برای مبارزه با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش شیعه ویوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق(واع)، این تیم در بیانیه ای اعلام کرد: در پی افزایش آمار مبتلایان جدید کرونا در استان کربلا، جلسه ای به ریاست «نصیف الخطابی» (استاندار) و شماری از مسئولان استانی جهت ارزیابی دوباره برنامه ها و اقدامات اتخاذه شده تشکیل شد.

تیم بحران کربلا در بیانیه خود افزود: در این جلسه تصمیماتی نظیر بستن ورودی های استان به استثنای موارد ضروری و ممنوعیت برگزاری تجمعات در میادین عمومی، سالن های مناسبات، مساجد و حسینیه ها اتخاذ شد.

دراین بیانیه همچنین آمده است: در این جلسه تاکید شد که اقدامات سخت گیرانه ای در مورد مالکان فروشگاه های تجاری، نانوایی ها، رستوران ها و بازارهای تجاری اتخاذ شود و مقرر شد در صورت عدم رعایت دستورالعمل های بهداشتی، آن مراکز پلمپ و صاحبان آنها براساس قانون بهداشت عمومی مجازات و به دادگاه های ویژه ارجاع شوند.

در بیانیه تیم بحران استان کربلا همچنین آمده است: مقرر شد رانندگان و سرنشینان خودروها در صورت عدم استفاده از ماسک و دستکش، به ازای هر نفر ۲۵ هزار دینار جریمه شوند و به کارمندان ادارات دولتی و نیروهای امنیتی هم دستور داده شود که تدابیر پیشگیرانه را رعایت کنند. 

همچنین ادارات نیز از پذیرش مراجعه کننده ای که ماسک و دستکش نپوشیده، امتناع خواهند کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا