اخبار

انهدام مخفیگاه‌های داعش در عملیات «علی ولی‌الله»

فرماندهی عملیات الحشدالشعبی در «نینوا»ی عراق، نتایج سومین عملیات «علی ولی‌الله» را که در «جزیره الحضر» واقع در جنوب موصل انجام شد، اعلام کرد. 

فرماندهی عملیات الحشدالشعبی در «نینوا»ی عراق، نتایج سومین عملیات «علی ولی‌الله» را که در «جزیره الحضر» واقع در جنوب موصل انجام شد، اعلام کرد. 

به گزارش شیعه ویوز به نقل از خبرگزاری رسمی عراق: با استناد به اطلاعات دقیق بخش حفاظت اطلاعات فرماندهی عملیات نینوا و تیپ‌های ۴۴ و ۲۵، که با همکاری بخش‌ پشتیبانی فرماندهی عملیات و اداره مبارزه با سلاح‌های انفجاری صورت گرفت، عملیات نظامی گسترده‌ای برای پاکسازی نقاط مختلف «جزیرة الحضر» در جنوب موصل آغاز شد.

براساس این گزارش، نیروهای مدافع عتبات و مقدسات عراق(الحشدالشعبی) توانستند در این عملیات ۳ مخفیگاه جدید سنی های تندروی داعش را منهدم کنند.

در این بیانیه آمده است: نیروهای عراقی موفق شدند با وجود مین‌گذاری تروریست‌ها، با کمک بخش مهندسی در مسیر پیش‌روی کرده و به طور کامل به اهداف خود دست یابند.

یادآور می‌شود، نخستین عملیات علی ولی‌الله در اول شهریور ۹۸ در استان نینوا و جزیره الحضر آغاز شده بود و طی آن مناطق زیادی از این منطقه پاکسازی شد.

عملیات دوم علی ولی‌الله، دوم دی‌ماه جاری، برای پاکسازی بخش‌های دیگری از جزیره الحضر شروع شد که  تیپ‌های ۴۴ و ۲۵ فرماندهی عملیات نینوا نیز در این عملیات شرکت داشتند.

سومین دور این عملیات نیز از،۲۱ دی‌ماه، در جنوب موصل و با هدف پاکسازی جزیره الحضر از بقایای داعش آغاز شده است.

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا