اخبارجهانجهان اسلاممرجعیت شیعه

برگزاری مجلس بزرگداشت دومین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی لطف الله صافی گلپایگانی در آستان مقدس حسینی

به مناسبت دومین سالگرد ارتحال فقیه اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام ، مرجع دینی کبیر ، شیخ الفقهاء آیت الله العظمی شیخ لطف الله صلفی گلپایگانی اعلی الله مقامه ، مجلس بزرگداشتی در آستان مقدس حسینی برگزار گردید.

آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید شیعه در عصر حاضر و از اساتید حوزه علمیه قم بودند.

از اساتید ایشان در قم می‌توان به آیات عظام سید محمدتقی خوانساری، سید محمد حجت کوه کمری ، سید صدرالدین صدر، سید محمد حسین بروجردی ، سید محمدرضا گلپایگانی و در نجف از آیات عظام شیخ محمدکاظم شیرازی، سید جمال‌الدین گلپایگانی و شیخ محمدعلی کاظمی اشاره کرد.

ایشان از شاگردان مبرز آیت‌ الله العظمی بروجردی و یکی از مشاورین ویژه و برجسته و از اصحاب خاص استفتاء آن مرجع تقلید بودند.

از آیت الله العظمی صافی گلپایگانی، حدود هشتاد اثر فارسی و عربی چاپ شده است که برخی از آنها جایزه کتاب سال ولایت و کتاب سال مهدویت را نیز به‌دست آورده‌اند.

کتاب منتخب الاثر دربارهٔ امام مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف، از آثار مشهور ایشان است که آن را به توصیه استاد خود آیت‌الله العظمی بروجردی نوشته اند.

آن عالم بزرگوار ، عمر خویش را در راه خدمت به قرآن کریم و عترت طاهره و نشر معارف امامت و مهدویت صرف نمودند ، و همواره بر ضرورت تبلیغ در حوزه های علمیه و تشجیع و ترغیب مومنین در راه معرفت و توسل به حضرت حجت عجل الله تعالی فرجه الشریف تاکید داشتند.

آیت الله العظمی صافی گلپایگانی در ۲۸ جمادی الثانی ۱۴۴۳ در ۱۰۳ سالگی در قم درگذشتند ، و سپس در نجف و کربلا، تشییع و بنابر وصیت در حرم امام حسین علیه السلام دفن شدند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا