اخبارجهانجهان اسلام

درخواست ممنوعیت پخش اذان از مساجد گجرات رد شد

دادگاه عالی ایالت گُجرات هند درخواست ممنوعیت استفاده از بلندگو برای پخش صدای اذان از مساجد را که توسط گروهی از هندوها ارائه شده بود، رد کرد.

این دادخواست توسط گروهی از رهبران محلی هندو مطرح شده بود که مدعی شده بودند، پخش صدای اذان از مساجد برای آنها آلودگی صوتی ایجاد می‌کند پس باید از آن جلوگیری شود.

هیئت قضات در جلسه استماع از شاکیان پرسیدند که آیا صدای ناقوس‌ معابد آنها را آزار نمی‌دهد و فقط صدای اذان از مساجد موجب آزار آنها شده است؟!

این هیئت با رد ادعای آلودگی صوتی یا ایجاد مزاحمت عمومی به دلیل استفاده از بلندگوهای مسجد، ضمن تاکید بر اینکه آلودگی صوتی یک موضوع علمی است، از وکیل شاکیان خواست تا مدارک علمی در این زمینه ارائه کند.

دادگاه گفت: چگونه صدای اذان که از طریق بلندگو پخش می‌شود، می‌تواند به حدی برسید که آلودگی صوتی ایجاد کند و برای سلامتی افراد مضر باشد، در حالی که همین میزان صدا از معابد هم به گوش می‌رسد اما شکایتی در مورد آن ارائه نمی‌شود.

هیئت قضات با رد همه ادعاهای شاکیان اعلام کرد که هیچ ممنوعتی برای پخش صدای اذان از بلندگوها وجود ندارد و مساجد می‌توانند کماکان به کار خود ادامه دهند.

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا