بیشترین كشور خریدار سلاح و بیشترین كشور فروشنده آن در سال گذشته

 

گزارش سالیانه شرکت آی اچ اس در آمریکا که شرکت فعال در زمینه ارائه تحلیل و مشاوره در زمینه‌های بازرگانی و دفاعی است، نشان می‌دهد، عربستان سعودی بزرگترین خریدار و آمریکا بزرگترین فروشنده تسلیحات نظامی در سال گذشته بوده اند.

در سال 2015 میزان 65 میلیارد دلار در جهان فروش تسلیحاتی صورت گرفته که این رقم در قیاس با سال 2014 میزان 6.6 میلیارد دلار بیشتر بوده است.

میزان خرید تسلیحاتی عربستان سعودی در سال 2015 در قیاس با سال قبل از آن با 50 درصد افزایش روبرو بوده و سعودی‌ها در سال گذشته میلادی 9.3 میلیارد دلار سلاح خریدند.

پس از عربستان سعودی، هند با بیش از 4 میلیارد دلار، استرالیا با حدود 2.4  میلیارد دلار، مصر با 2.3 میلیارد دلار و کره جنوبی،  در رده‌های ابتدایی خریداران بیشترین حجم تسلیحات در جهان قرار گرفتند.

آمریکا در سال 2015 با فروش حدود 23 میلیارد دلار در صدر فروشندگان تسلیحات در جهان قرار گرفته و پس از آن روسیه، آلمان، فرانسه و انگلیس در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

بر اساس این گزارش، با افزایش تقاضای عربستان سعودی برای خرید تسلیحاتی در سال 2015، فروش تسلیحات نظامی در جهان 10 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

 

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input