فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن : توافق طرف‌های درگیر در یمن بر سر تشکیل دولت وحدت ملی

 

 

فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن با اشاره به حصول توافق میان طرف‌های درگیر در یمن تأکید کرد که این طرف‌ها قرار است مذاکرات خود با عربستان را نیز، در کویت ادامه دهند.

به نوشته روزنامه «الانباء»، اسماعیل ولد الشیخ، گفته که گروه های یمنی به این نتیجه رسیده اند که باید در این کشور، دولت وحدت ملی تشکیل شده و توافق کرده اند تا کویت مکانی برای رایزنی آنها با عربستان باشد. 

به گفته خبرگزاری آرتی، محمد عبد السلام، سخنگوی انصار الله یمن نیز، گفته:  توافق بزرگی میان همه طرف‌های یمن و عربستان سعودی صورت گرفته است که جنگ متوقف شود و به میز مذاکره بازگردند.

وی همچنین تصریح کرد، توافق‌هایی با مسئولان سعودی صورت گرفته که تا امروز مبتنی بر چند اقدام، از جمله آتش‌بس در مرزها و اعتماد سازی برای توقف کامل جنگ می باشد.

در همین راستا، حزب کنگره مردمی و جنبش انصار الله یمن به فرستاده سازمان ملل گفته اند که باید قبل از آغاز هر گفت‌وگو جنگ در یمن کاملا متوقف شود.

طی چند روز گذشته گزارش‌هایی از دیدار هیأتی از انصار الله یمن با نمایندگان دولت عربستان منتشر شد که نتیجه اولیه آن تبادل اسرا و اعلام آتش‌بس در مناطق مرزی یمن و عربستان بود.

 

 

آخرین اخبار

شبکه های اجتماعی

عضویت در خبرنامه

نام (*)

Invalid Input
آدرس ایمیل (*)

Invalid Input